Esenler Kulüpleri Fikret Sivri’yi ağırladı

Fikret Sivri, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı için seçim çalışmalarını Esenler ilçesinde devam etti.

Haber: Yılmaz Aktepe

Esenler Belediyesi Kültür merkezinde sabah kahvaltısında Esenler Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Serdar Balekoğlu tarafından karşılanan İASKF Başkan adayı Fikret Sivri, Esenleler ilçesi amatör spor kulüp başkanları ile bir araya geldi.

İstanbul Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkan adayı Fikret Sivri, İstanbul ASKF’de, Sait Yücel dönemlerinde 2 dönem görev yaptığını ve ardından da 7 yılı Başkan Vekili olmak üzere 9 yıl amatör futbola yönetici olarak hizmette bulunduğunu söyleyen başkan adayı Sivri, Bir dönem başkanlık yaptıktan sonra ikinci dönem aday olmayacağım ve görevimi genç Başkanlarımıza devredeceğini söylerken kulüplerden destek istedi.

Fikret Sivri, İstanbul futbolunu birlikte yöneteceğiz ve birlik ve beraberlik içinde amatörlerin şartlarının iyileştirilmesi adına olabildiğince çok mesai harcayacağız” ifadelerine yer veren Fikret Sivri, İstanbul’da bir tane amatör maç gidemiyorsa o kadar vaktin yoksa bırakacaksın TASK Başkanısın, Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi 5. Başkan vekilisin İstanbul’a olmanın ya da bir başka arkadaşının seninle şey paylaşmış seninle beraber mücadele etmiş seçilme ne sebep olmuş arkadaşlarından birinin oraya gelmesinde ne gibi bir sakınca olabilir. Tüm İstanbul amatörlerini kucaklayacak birlik beraberli içinde hizmet için yönetmeye talibim ifadelerini kullandı.

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Ben bu Ali Düşmez ‘den rahatsızım. Benden olan, olmayan anlayışı var. Covid sürecinde antrenörler mağdur. Tesisleri olan kulüpler de mağdur, çalışanları da. Kulüpleri bu adamadan kurtulması lazım olduğu söyleyen Gençtürk, Fikret başkanı var gücümüzle kendisini destekleyeceğiz. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hiçbir şartta kongreyi bırakmayacağız. Bu koltuklar onların tapulu yerleri mi? Bıraksınlar artık yazık, günah diye konuştu.