Dünya Ralli Şampiyonası Muğla’da

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonasının 5. yarışı olan, Türkiye Rallisi 18-20 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te yapılacak.

Haber: Osman Duman

Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayesine alınan, 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonasının 5. yarışı olan Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 18-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Son iki yıldır ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu olan Türkiye Rallisi, Marmaris ve Datça ilçelerimizin  özel etaplarında ve muhteşem koylarının güzelliği eşliğinde, Dünyaca ünlü pilotları ağırlayacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Sportif Direktörü Murat Kaya ve WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) Türkiye Güvenlik Şefi H.Öcal Zilanlı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Marmaris İlçe Müdürü Nihat Ekinciler ve Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı’nın katılımıyla yapılacak organizasyonun hazırlıkları hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Son 2 yıldır ‘ülkemizde düzenlenen en büyük uluslararası spor organizasyonu olan etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilen Dünya Ralli Şampiyonasının 5. ayağının ülkemizde ve Marmaris Datça etabında yapılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duymaktayız. Yarışın Cumhurbaşkanlığımız himayesine alınması, organizasyona ayrı bir değer katıyor.

18 Eylül Cuma günü başlayacak olan şampiyona, üç gün boyunca Marmaris ve Datça İlçelerimizde özel etaplarında devam edecek. Bu Şampiyonayla birlikte, Ülkemizi tüm Dünya’ya bir kez daha bütün güzellikleriyle birlikte tanıtma fırsatı bulmuş olacağız. Bu yarışlarla ilgili hazırlıklar, Muğla İlimizde Sayın Valimiz Orhan Tavlı’nın ve tüm Kamu Kuruluşlarımızın destekleriyle devam etmektedir. Hazırlıklar yakın zamanda tamamlanacaktır. Organizasyon boyunca güvenli bir ortam oluşturmak için FIA, Sağlık Bakanlığımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlediği Covid-19 protokolleri titizlikle uygulanacaktır. Dünya çapında milyonlarca izleyicisi olan bu büyük organizasyon, ülkemizin ve ilimizin tanıtımında büyük bir öneme sahiptir.

Dünyanın en tanınmış ralli pilotlarının nefes kesen mücadelelerine sahne olacak Türkiye Rallisine, ev sahipliği yapan Muğla’mızda özveriyle destek olan tüm paydaş kurumlarımıza ve şampiyona düzenleme ekibine kolaylıklar diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışlara katılacak tüm pilotlara başarılar diliyorum” dedi.