“Bursaspor 2010 ruhunu tekrar yakalayacak”

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Ahmet Bozdemir 17 Mayıs akşamı Bademli Wedding Garden’da kendi listesi ve taraftara bir iftar verdi. Davette el sıkıştığı üç ismi açıklayan Bozdemir; “Alex Song, Stephane Mbia ve Abel Hernandes’le anlaştıklarını ifade etti.

İftar sonrası bir konuşma yapan Bursaspor Başkan Adayı Ahmet Bozdemir 2010 ruhunu tekrar yakalayacaklarını söyleyerek;

“Başarıya endeksli bir takım kurmak için yola çıktık. 2010 ruhunu yeniden geri getireceğiz. O dönemde yöneticilik yapmış isimleri bünyemize aldık. Biz iyi gün değil, kötü gün dostuyuz. Yönetimimizdeki isimlerin hepsi Bursasporlu. Hepimiz sadece başarı odaklıyız. Şampiyonluğu bu takıma yeniden getireceğiz.” dedi.

Bursaspor taraftarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Bozdemir; “Mazbatayı aldığımız andan itibaren iyi transferlerimiz var. Bu isimler açıkladıklarımızla sınırlı değil. 7-8 oyuncuyla görüşüyoruz. Bursaspor taraftarı bu kadar üzüntü hak etmiyor. Biz üzüntüyü sevince dönüştereceğiz; planlarımız belli. Bir yıldan beri projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. Her şey Bursaspor için!” diye konuştu.

Bozdemir; “Divan Kurulu’nda da bazı aday arkadaşlarımız hayali şeylerden bahsediyorlar. Bizim stadımızın yüzde 30’u kaçak. Şu anda ne yaparsanız yapın, isterseniz 250 milyon TL’lik sponsorluk bulun böyle bir hakka kimse sahip değil. Stad zaten Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde devrolacak. Stad ismi satmaya hiç kimsenin yetkisi yoktur. “Ben böyle bir sözleşme imzaladım, 50 Milyon Euro geliyor” diyorlar, bu asla mümkün değildir.” dedi.

Birleşme Söz Konusu Değil!

Bozdemir; diğer adaylarla ilgili yaptığı açıklamada; “Hiçbir adayla birleşmeyi düşünmüyoruz. Biz bu yola baş koyduk. Tek başına yola çıktığını söyleyip bizi on kere ‘birleşelim’ diye arayanlar var. Biz kimseyle birleşmeyeceğiz. İsterse ikisi, üçü birleşsin; bizim için hiç fark etmez.’ dedi. Bozdemir; “Biz eğer seçilirsek üç yıl boyunca şampiyonluk hedefliyoruz. Geldiğimiz günden itibaren ilk 3 yıl çok önemli işlere imza atmak istiyoruz.

İki tane önemli projemiz var. Birincisi Bursaspor Koleji. Bu muhteşem tesisin yapılacağı arsanın tapu sahibi de yönetim kurulumuz yer alan bir arkadaşımızın.

İkinci projemiz de Bursaspor Spor Tesisi. 362 gün içerisinde temeline başlayıp 1 sene içinde bitirmeyi hedefliyoruz. 22-23 milyon TL civarında yıllık getirisi var.

İki projenin toplam geliri ise yıllık 40 milyon TL civarında. Bizler doğru insanlarız. Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Biz geldiğimiz takdirde Ali Ay yönetiminde yaşanan olayların hiçbiri yaşanmayacak.” diye konuştu.

Transferler Yolda

Bozdemir en çok merak edilen transfer konusuna da değinerek; “Transferle ilgili ve hocamızla ilgili açıklama yapacağım. 2 oyuncu ile anlaştık. Birçok futbolcu ile de görüşüyoruz. Elimizde geniş bir futbolcu listesi var. Seçildiğimiz anda Bursaspor’a gelmeye can atan üç isim var. Onlar da Alex Song, daha önce Trabzonspor’da forma giyen Stephane Mbia ve Hull City forması giyen Abel Hernandes. Bir dünya yıldızı bizimle olmaya can atıyor. En kısa sürede bu ismi de açıklayacağım. Bonservisle, menajerlike işi olmayan pırıl pırıl futbolcularla Bursaspor’u şampiyonluğa taşıyacağız” dedi.

Yüzlerce taraftarın katıldığı iftar yemeği Bozdemir’in herkesle tek tek tokalaşması ve iyi dileklerde bulunmasının ardından taraftarın tezahüratı ve alkışlarla sona erdi.