Bursa’da “50 Pota” projesi hayata geçirildi  

Çocuklara ve gençlere sporu sevdirmek amacıyla TOFAŞ ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yürütülen proje kapsamında, tek potalı 50 basketbol sahasından 30’u hizmete sunuldu.

Tofaş Spor Kulübü tarafından basketbol kültürünü canlandırmak ve her bireyin yaşadığı çevrede eşit imkanlarla basketbol oynayabilmesini sağlamak amacıyla 50 Pota Projesi’nin basın toplantısı, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) CEO’su Ömer Onan’ın katılımıyla düzenlendi.

Bursa’da Yunuseli Mahallesi Açık Basketbol Sahası’ndaki törende TBF CEO’su Ömer Onan’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tofaş Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu ve TBF yetkilileri de yer aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, Türk basketbolunun ilerlemesi için oyunun tüm paydaşlarının eş zamanlı geliştirilmesini hedeflediklerini belirten TBF CEO’su Ömer Onan, “Altyapı faaliyetlerine ve liglerimize gösterdiğimiz özenle, oyuncularımızın gelişimlerini sürdürmelerini amaçlayan birçok projeyi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Oyunun en kıymetli aktörlerinden olan spor kulüplerimizin de ellerini taşın altına sokması, ülke sporu olarak kazanımlarımızı katbekat arttıracaktır. Bu anlamda, Tofaş Spor Kulübü’nün Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlayan bu projelerini memnuniyetle karşılıyoruz. 50 Pota Projesi ile Bursa’daki köklü basketbol kültürü daha da canlandırılacak ve hem çocuklarımız hem de yetişkinler, yaşam alanlarının içinde basketbol oynayabilme imkanı yakalayacak. Basketbolu günlük hayatımızın içine yerleştirebilmek bizim de federasyon olarak öncelikli hedeflerimizden birisini oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.