Beşiktaş maçı kaybetti gençleri kazandı.

Antalyaspor geçen sezon da da Vodafone stadında Beşiktaş’ı yenmişti. Üstelik Şenol Güneş’in üst üste yaptığı hamleler de skoru değiştirmeye yetmemişti.

Son 9 maçını pandemi döneminden önce kazanan Antalyaspor, Beşiktaş karşısında farklı bir oyun sahneledi. Topa yüzde 76 ile sahip olan Beşiktaş’a karşı yüzde 24 oranında topla oynayarak farklı bir taktik denedi. Topu rakibe verdi. Bekledi ve bulduğu boşluklarla kontatağa kalktı. Sinan’ın golü ve Amilton’un golü çalışılmış bir pozisyon.

Beşiktaş’a gelince;

Pandemi döneminde iyi çalışan Sergen Yalçın’ın talebeleri Antalyaspor karşısında yapması gerekeni yapamadılar.

İlk defa A takımın kalesine geçen Ersin Destanoğlu iki gol yedi ama bir o kadar da gol kurtardı. Sergen Yalçın’ın basın toplantısında övdüğü Ersin bence Beşiktaş’ın kalesini bırakmaz.

Diğer gençlerden Rıdvan da “ben bu takımda oynarım” dedi.

Kaptan Burak Yılmaz’ın cezalı olduğu haftada santrafor’da değerlendiren Güven Yalçın da genç bir oyuncu olmasına rağmen iyi sınav vermedi. Fırsatı değerlendirdiği de söylenemez.

Birinci yarı çok kötü bir futbol vardı Beşiktaş adına… Devre arasında  Sergen’in yaptığı değişikliklerle takım biraz kendine gelir gibi oldu. Ama özellikle kaşar futbolcular ruhunu maça koyamadı.

Fenerbahçe’ye gideceği konuşulan ve Beşiktaş ile sözleşmeleri bitecek olan Caner ve Gökhan dün geceki hayaletlerdi. Hele hele Gökhan 3 tane gol atabileceği gecede havayı dövdü.

Bu tablo Sergen Yalçın’ın  Vida gibi, Lajiç gibi kaşar futbolcuları gözden çıkardığını gösteriyor.

Gençleri oyuna sürmesi de bundan… Daha gelecek gençler de var.

Hep diyorum ya “Öze dönüş çaredir” diye

Bunu ilk uygulayan kulüp Beşiktaş olacak gibi görünüyor.

Bence çok doğru bir karar