Ali Düşmez: “ Uyumlu çalışmak avantaj sağlıyor”  

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Gazeteci Levent Pehlivanoğlu’na konuşan Düşmez, “Sporunun gelişmesi için katkı sunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sarıyerlilerin ve spor camiasının yakından tanıdığı isim olan ve geçmiş dönemlerde Sarıyer Spor Kulübü asbaşkanlığı ile uzun süredir Yeniköy Spor Kulübü başkanlığı yapan Ali Düşmez, spor dünyasındaki yöneticilerin aksine farklı bir profil çiziyor. Düşmez, geçmiş dönemlerde Yeniköy Spor Kulübü, Paşabahçe Spor Kulübü ve Beykoz Spor Kulübü’nde amatör futbolcu olarak forma giyen ve sporun içinden gelen bir yönetici.

“UYUMLU ÇALIŞMAK AVANTAJ SAĞLIYOR”

Ülke genelinde 10 bin amatör spor kulübünün bulunduğunu söyleyen Düşmez, başta ekonomik sorun olmak üzere birçok zorlukla mücadele eden kulüpler için kurum ve kuruluşların uyum içerisinde hareket etmesinin büyük bir avantaj sağladığını ifade etti.

“TÜM BRANŞLARDA HİZMETE AMADEYİZ”

Türkiye’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri olarak ülke sporunun gelişmesi için katkı sunmak istediklerini belirten Düşmez, “Futbol ve futbol dışında tüm branşlarda hizmete amadeyiz. Biz hizmete gönüllülük ediyoruz. Türkiye son 15 yılda çok büyük spor tesisleşmesine girdi. Butik futbol sahalarına, mahalle sahalarına ihtiyacımız var.  Diğer branşlarda da gençlerimize sağlıklı spor yaptırabilmek için sahalara ihtiyacımız olduğunu yineliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Sarıyer Postası