Adnan Toros: “Kaldığımız yerden devam”

Halide Edip Adıvarspor, bu sezon BAL’daki Edirnespor’u 3.Lige çıkartan eski Hocası Adnan Toros ile anlaşmaya vardı.

Haber: Yılmaz Aktepe

Daha önce de Sırbistan’da 3.Lig takımlarından Academia Cukrowski’yi 2.Lige çıkartan Adnan Toros, 2015-2016 sezonunda BAL’da şampiyon yaptığı Şişli temsilcisi Halide Edip Adıvarspor ile anlaştı.

Teknik adamlık kariyerine Güzelcespor U11 takımında başlayan ve Büyükçekmece temsilcisinin A takımı ile adını duyuran 1959 Mersin doğumlu Adnan Toros, Maliye Müfettişliğinin ardından ünlü bir erkek giyim firmasının Genel Müdürlüğü görevinden emekli olmasının ardından Teknik Direktörlüğü profesyonel yapma kararı almıştı.

Yenibosna, Halide Edip Adıvarspor, Sırbistan Cukrowski ve Edirnespor’da görev yapan Toros, Edirnespor ve Halide Edip Adıvarspor ile 3.Lige çıkma sevinci yaşamıştı.

“Yarıda bıraktığımız işi tamam etmeye geldim”

Çalışmalara Pazartesi günü başlayacaklarını ifade eden 2.Ligi hedeflerini ifade eden Adnan Toros, “Yarıda bıraktığımız işi tamam etmeye geldim. Ben hiçbir işi yarım bırakmadım, ideallerim ve hedeflerim var, bu hep böyle olmuştur dedi. Halide Edip Adıvarspor’da kaldığımız yerden devam ediyoruz… 3.Lige çıkarttığım ve ailem olarak gördüğüm Halide Edip Adıvarspor’a teknik direktörü olarak geri dönmekten dolayı gururluyum. Başkanımız Sedat Cengiz’e de teşekkür ederim. Hep birlikte, çok çalışarak, semtimiz, taraftarımız ile Şişli ilçemiz ile kenetlenerek başaracağız” şeklinde konuştu.

“Hep birlikte başarılı olacağız”

Adnan Toros’un imza törenine katılan Halide Edip Adıvarspor Kulüp Başkanı Sedat Cengiz, “Ağabey-kardeş gibi olduğumuz ve tanıştığımız günden bu yana dostluğumuzun hep arttığı kıymetli Hocamızı yeniden takımımızın başında görmek bizi mutlu etti. Adnan Toros Hocamız, çalışma prensiplerine saygı duyduğum, azimli, disiplinli, başarılı ve hepsinden de öte son derece dürüst ve mesleğine aşık bir spor adamıdır. Hep birlikte başarılı olacağımızı hissediyorum ve Adnan Hocamıza camiamıza yeniden hoşgeldin diyorum” dedi.

Adnan Toros’un Şişli’nin 3.Ligdeki tek temsilcisi olan Halide Edip Adıvarspor teknik direktörlüğü imza törenine, mavi-kırmızı-beyazlıların yöneticileri, kulüp çalışanları ve Medya Sorumlusu Ahmet Karali de katıldı.