2015 Aydos patika serisine yoğun katılım

“AYDOS Patika Serisi”nin ilk ayağı 22 şubat günü Yakacık Aydos Ormanı’nda   koşuldu.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “AYDOS Patika Serisi “ nin ilk ayağı 22 şubat günü Yakacık Aydos Ormanı’nda koşuldu. Geçtiğimiz yıllarda patika koşusu şeklinde organize edilen müsabakalara bu sene dağ bisikleti klasmanı da eklendi. Farklı yaş gruplarından 300 yarışmacının katıldığı etkinlikte sporcular birbirleriyle olduğu kadar zorlu arazi şartları ile de mücadele ettiler. Yağan karın etkisiyle yumuşayan zemin ve su seviyesi artan dereleri geçmek için fazlasıyla yorulan sporcular bitiş alanındaki müzik ve ikramlar ile toparlandılar. İstanbul’ un en yüksek noktasında koşulan yarışma özelliği ile özellikle doğa sporcularının ilgisini çeken etkinliklerde Romanya ve Bulgaristan gibi yakın ülkelerden sporcular ve ülkemizde yaşayan yabancı sporcular da boy gösterdiler.

Team Kronos organizasyonu olarak gerçekleştirilen etkinlikleri başta Kartal belediyesi olmak üzere bu sene Arama ve Kurtarma Derneği AKUT ile Lipton, Knor, Mızıno, Delta bisiklet, Spor Yap Net firmaları da bu organizasyona destek verdiler.

Her ayakta katılım madalyası ve 70 adet kürsü derecesinin paylaşıldığı yarışmaların finalinde toplam puanlara göre kupalar ve 13.000TL değerinde hediye çeki dağıtılacak. 22 Şubat, 15 Mart, 5 Nisan Pazar günlerinde üç ayaklı bir seri olarak koşulacak olan müsabakalarda sporcular topladıkları puanlarla büyük ödüllere kavuşmak için mücadelelerini sürdürecekler.

Müsabakalar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve katılım sağlamak isterseniz www.aydos.teamkronos.com  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

12km KOŞU8km BİSİKLET
ErkeklerErkekler
1MELİH İLKERGÜCÜYENER1YASINYAMAN
2DUYGUNYURTERI2MUAMMERYILDIZ
3SERKANKILCAN3ÇAĞATAYİNCEL
KadınlarKadınlar
1NEVALYASAR1GÜLŞENTOKAÇ
2HANiFE EBRUDÖNMEZ2CERENANGILI
3HALE PINARZENGINGÖNÜL
4km KOŞU16km BİSİKLET
KadınlarKadınlar
1SEZERKATILMIS1GÖKÇESOYSAL
2OXANASACAN
3YEŞİMSERTCAN
ErkeklerErkekler
1MURATERKALE1EKREM TUTKUHOŞGÖREN
2ORCUNOCAKOGLU2MUSTAFACOLAKOGLU
3BERKCIRAVOGLU3UFUKBAL