DOLAR 18,5709
EURO 18,2074
ALTIN 996,08
BIST 3.290,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Az Bulutlu
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Sal 20°C
Çar 21°C
Per 21°C
Cum 21°C

Zafer Turnuvasında İlk Gün Müsabakaları Tamamlandı

Zafer Turnuvasında İlk Gün Müsabakaları Tamamlandı
10.05.2022
11.374
A+
A-

Antalya’da düzenlenen ve 6 ülkeden 344 sporcunun katıldığı Zafer turnuvasında ilk gün maçları tamamlandı ve 15 sıklette final maçına çıkacak güreşçiler belli oldu.

Kemer ilçesinde başlayan ve 3 gün sürecek olan Zafer Kupasının ilk gün müsabakalarını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri de takip etti. Türkiye, Fransa, Gürcistan, Kazakistan, İran ve Azerbaycan’dan sporcuların katıldığı turnuvanın ilk gün müsabakalarında kadınlarda 40, 46, 53, 61 ve 69 kilolarda, grekoromen ve serbest stilde ise 45, 51, 60, 71 ve 92 kilolarda yapılan eleme müsabakalarının ardından ilk finalistler belli oldu.

İlk günün tamamlanmasının ardından kadın milli takımımız 5 sıklette finale kalırken, serbest milli takımımız 3, grekoromen milli takım ise 1 final heyecanı yaşayacak.

GÜNDE OYNANACAK OLAN FİNAL MÜSABAKALARI

KADINLAR

40 kg- Yağmur Karabacak (Tur) – Aybüke Şevval Şirikçi (Tur)

46 kg- Songül Kavak (Tur) – Büşranur Özmez (Tur)

53 kg- Cohen Lylia (Fra) – Sevim Akbaş (Tur)

61 kg- Büşra Efe (Tur) – Songül Aydemir (Tur)

69 kg- Elif Şevval Kurt (Tur) – Ayşe Erkan (Tur)

GREKOROMEN

45 kg- Savadov Huseyn (Aze) – Ahmadi Balootaki Payam (İran)

51 kg- Yermukhanbet Yerlik (Kaz) – Aliyev Murad (Aze)

60 kg- Gasimzade Mahammad (Aze) – Ashrapov Yussuf (Kaz)

71 kg- Putkaradze Anri (Gürcistan) – Mammadov Davud (Aze)

92 kg- Ahmet Eremekter (Tur) – Hamidreza Keshtkar (İran)

SERBEST

45 kg- Huseynov Sadig (Aze) – Asambek Nurasyl (Kaz)

51 kg- Orallbek Allan (Kaz) – Aitanov Nurdanat (Kaz)

60 kg- Khizir Dasyiev (Fra) – Remzi Temur (Tur)

71 kg- Novruzov Aghanazar (Aze) – Aslan Öztürk (Tur)

92 kg- M. Enes Özcan (Tur) – İbrahim Benekli (Tur)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.