Buradasınız: Home » Diğer » Yeni BMW i8 Roadster Contemporary İstanbul’da

Yeni BMW i8 Roadster Contemporary İstanbul’da

Yeni BMW i8 Roadster Contemporary İstanbul’da

Borusan Otomotiv, Türkiye Distribütörü olduğu BMW ile bu yıl yeniden co-sponsorluğunu üstlendiği Contemporary Istanbul’da sanatseverlerle buluşacak.

Bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında 13. kez gerçekleştirilen Contemporary İstanbul’un giriş katındaki standında, fütüristik çizgisi ve nefes kesici tasarımı ile yeni BMW i8 Roadster ile sanatseverleri karşılamaya hazırlanan Borusan Otomotiv, ayrıca BMW otomobillerin birer sanat eserine dönüştüğü BMW Art Car projesinden fotoğrafları da sergileyecek.

BMW Art Car

BMW Art Car Projesi fikri, ilk kez Fransız yarış pilotu ve koleksiyoner Hervé Poulain tarafından ortaya atıldı. Poulain, bir sanatçıyı davet ederek otomobil kaportasını bir kanvas olarak kullanmasını istediğinde yıl 1975’ti. Bir BMW modelini bir sanat eserine dönüştürme görevi Alexander Calder’a verildi. Bir otomobilin görsel sanata bu şekilde aracı olması o zaman için çığır açıcı bir fikirdi. Takip eden yıllarda da bir BMW geleneği olarak zamanın ruhuna uygun şekilde tekrarlandı. Günümüze gelene kadar Andy Warhol, David Hockney, Jeff Koons gibi birçok önemli modern sanat dehası BMW modelleri üzerinde yeteneklerini konuşturdular. BMW’nin Art Car projesi kapsamında bugüne kadar 19 adet birbirinden estetik otomobil yaratıldı.

Yeni BMW i8 Roadster

BMW’nin inovatif, dinamik, estetik marka değerlerini bütünüyle yansıtan yeni BMW i8 Roadster salt bir otomobil olmanın ötesinde bir sanat eseri olarak kabul edilmeyi hak ediyor. Yeni BMW i8 Roadster, fütüristik çizgisi, nefes kesici tasarımı ve devrim niteliğindeki Plug-in hybrid motoru ile yalnızca kompakt bir otomobil kadar yakıt tüketen gerçek bir spor otomobil.

 

 

Bizi Takip Edin

0

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com