Buradasınız: Home » Güreş » Yaşar Doğu’da madalya yağmuru  

Yaşar Doğu’da madalya yağmuru  

Yaşar Doğu’da madalya yağmuru   

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu merhum milli güreşçi Yaşar Doğu adına bu yıl 48’incisi düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası, ikinci gün müsabakalarıyla devam etti.

Türkiye, organizasyonun ikinci gününde erkeklerde 1’er altın ve gümüş, kadınlarda ise 3 gümüş ve 6 bronz madalya elde etti- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da turnuvayı izledi.

Dünya Güreş Birliğinin (UWW) açıkladığı 2020 takviminde yer alan ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından erkekler serbest stil ve kadınlar kategorilerinde düzenlenen turnuva, İstanbul’daki Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Üç günde yaklaşık 20 ülkeden 250’ye yakın sporcunun mücadele edeceği turnuvanın ikinci gününde erkeklerde 57, 65, 70, 86 ve 97, kadınlarda ise 53, 59, 65 ve 72 kilolarda final mücadeleleri yapıldı.

Türkiye, organizasyonun ikinci gününde erkeklerde 1’er altın ve gümüş, kadınlarda ise 3 gümüş ve 6 bronz madalya elde etti.

Erkeklerde milli sporculardan Selim Yaşar 86 kiloda altın madalya kazanırken, 70 kiloda Haydar Yavuz gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bakan Kasapoğlu da turnuvayı takip etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yaşar Doğu Serbest ve Kadınlar Güreş Turnuvası’nı izledi.

Bakan Kasapoğlu, kadınlar 53 kilo töreninde madalya kazanan sporculara ödüllerini takdim etti.

Kadınlar 53 kiloda Türk sporcu Zeynep Yetgil bronz madalya kazandı.

Erkeklerde dereceler

Erkeklerde yapılan 5 sıklette dereceye giren sporcular şunlar:

– 57 kilo:

  1. Georgi Vangelov (Bulgaristan)
  2. Abdullaeev Gulomjon (Özbekistan)
  3. Petr Konstantinov (Rusya)
  4. Khashalov Afgan (Azerbaycan)

– 65 kilo:

  1. Rahimzade Ali (Azerbaycan)
  2. Bolkvazde Edemi (Gürcistan)
  3. Hojakov Kerim (Türkmenistan)
  4. Bayramov Turan (Azerbaycan)

70 kilo:

  1. Bekbulatov Ilias (Özbekistan)
  2. Haydar Yavuz
  3. Viktor Rassadin (Rusya)
  4. Mustafayev Aghahuseyn (Azerbaycan)

– 86 kilo:

  1. Selim Yaşar
  2. Ahmed Magamaev (Bulgaristan)
  3. Aminishvili Sandro (Gürcistan)
  4. Nurmagamedov Osman (Azerbaycan)

– 97 kilo:

  1. Saritov Albert (Romanya)
  2. Matcharashvili Givi (Gürcistan)
  3. Urtashvili Zuriko (Gürcistan)
  4. İbragimov Magomed (Özbekistan)

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com