Buradasınız: Home » Tenis » “Yankı bir hayali gerçekleştirdi”

“Yankı bir hayali gerçekleştirdi”

“Yankı bir hayali gerçekleştirdi”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, genç raket Yankı Erel’in Wimbledon şampiyonluğunun Türk tenisinin çıtasını yükselttiğini belirterek, “Tenise başlayan her çocuk bir gün Wimbledon şampiyonu olmayı hayal eder. Yankı elde ettiği bu büyük zaferle bu hayali gerçeğe dönüştürdü” diye konuştu.

Wimbledon Gençler Şampiyonası’nda Fin partneri Otto Virtanen ile şampiyon olarak Türk sporu adına bir ilki gerçekleştiren Yankı Erel’in zaferi tenis camiasında sevinçle karşılandı. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Yankı’nın Wimbledon’da elde ettiği zaferin Türk tenisinde son yıllarda yaşanan tarihi başarıların yeni halkası olduğunu söyledi.

Tüm dünyada tenise başlayan çocukların ortak hedeflerinin Wimbledon şampiyonluğu olduğunu dile getiren Durmuş, “Bizim çocuklarımız da bu hedef doğrultusunda çalışıyor. Ama bugünden sonra çocuklarımız ve gençlerimiz daha farklı bir motivasyonla korta çıkacaklar. Çünkü bu hedef somutlaştı. Artık önlerinde Wimbledon şampiyonluğu kazanmış bir Türk tenisçisi var. Yankı’nın zaferinin bu anlamda Türk tenisinin çıtasını yükselttiğini düşünüyorum. Şimdi sırada gençler kategorisindeki başarıları büyükler kategorisine taşımak var” diye konuştu.

Son yıllarda Türk tenisinde yaşanan ilklerin sistemli çalışmaların sonucu olduğunu vurgulayan TTF Başkanı Durmuş, “2014 yılında İpek Soylu’nun Amerika Açık’ta gençler kategorisinde elde ettiği çiftler şampiyonluğu, ardından 2016’da Çağla Büyükakçay’ın teklerde, İpek Soylu’nun çiftlerde TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ı kazanması gibi tarihi başarılar bizlere nasip oldu. Bu yıl İspanya’nın Tarragona şehrinde düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda iki altın, bir bronz madalya kazanarak tenis branşında en başarılı ülke olduk. Tüm bu başarılarda bizi her ortamda destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün de büyük payı var. Tenis camiası adına onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yazar Hakkında

Number of Entries : 12360

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com

Scroll to top
L köşe koltuk takımı