Buradasınız: Home » Judo » Ümitler,dünya üçüncüsü oldu

Ümitler,dünya üçüncüsü oldu

Ümitler,dünya üçüncüsü oldu

Ümitler Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Kazakistan’ın Almati kentinde son olarak karma takımlar karşılaşmaları yapıldı. Türkiye, Brezilya ile yaptığı bronz madalya mücadelesinden 4-3 galip ayrılarak üçüncülük kürsüsündeki yerini aldı.

Ümitler Dünya Şampiyonası karma takımlar müsabakalarında Ay-Yıldızlı judocularımız, Dünya üçüncülüğünü elde etti. Bronz madalya müsabakasında altın skorda Brezilya’ya 4-3 üstünlük sağlayan Milli takımımız üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Kazakistan’ın Almati kentinde düzenlenen organizasyonda son olarak karma takımlar karşılaşmaları yapıldı. İlk turu bay geçen Milli takımımız çeyrek finalde Mogolistan ile karşılaştı. Bu mücadelede Ayten Mediha Yeksan, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ’dan oluşan Ay-Yıldızlı judocularımız, 4-0’lık galibiyet elde ederek yarı finalist oldu.

Japonya ile yapılan müsabakada Münir Ertuğ, Muhammed Ali Demirel ve Habibe Afyonlu’nun galibiyetleriyle durumu 3 – 3’e taşıyan Millilerimiz altın skor karşılaşmasında yenilince bronz madalya maçına kaldı.

Brezilya karşısında 3-0 geriye düşen takımımız Mumahhed Ali Demirel, Habibe Afyonlu ve Musa Şimşek ile 3-3 eşitliğini yakaladı. Altın skor müsabakasında Muhammed Ali Demirel rakibini yenince tatamiden 4-3 galibiyetleriyle ayrılan Türkiye üçüncülük kürsüsündeki yerini alarak Dünya üçüncüsü oldu.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com