Buradasınız: Home » Judo » Türkiye zirvede…

Türkiye zirvede…

Türkiye zirvede…

Antalya Kemer’de başlayan ve Nazım ve Natık Canca anısına geleneksel yapılan uluslararası Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda ilk gün 8 sıklette madalyalar sahibini buldu. Türkiye; 4 altın, bir gümüş ve 7 bronz madalya ile ilk sırayı aldı.

Ümitler Avrupa Judo Kupası’nın ilk gününde Türkiye; 4 altın, bir gümüş ve 7 bronz madalya ile ilk sırayı aldı. İkinciliğe Gürcistan 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile yerleşirken, Kazakistan; bir altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü tamamladı.

Antalya Kemer’de yapılan müsabakalarda Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Romanya, Fransa, Avustralya, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Ermenistan ve Polonya olmak üzere, 16 ülkeden 171 kadın ve 344 erkek judoka yer alıyor. Karşılaşmaların bir bölümünü Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılarından Hamza Yerlikaya protokol tribününden izledi.

Kupanın açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türk judosunun öncülerinden Nazım Canca ile judonun büyük gelişimine büyük katkısı olan Natık Canca adına geleneksel düzenlenen turnuvaya katılan ülkelere teşekkür ederek, sporcuklarına başarılar diledi. Huysuz daha sonra merhum Natık Canca’nın eşi ve eski judo hakemi Nurdan Canca’ya hediye takdim etti. Açılış töreninden sonra yapılan final müsabakaları sonunda ilk gün sıkletlerinde dereceye girenler şöyle belirlendi:

Kadınlar:

40 Kilo: 1. Zeynep Betül Sarıkaya (Türkiye), 2. Nurailym Sarsenbek (Kazakistan), 3. Aysun Ağdeve (Türkiye), 3. Ayşe Naza Özdemir (Türkiye).

44 Kilo: 1. Ayşe Öz (Türkiye), 2. Susanna Stepanyan (Ermenistan), 3. Ayşe Nur Sulun (Türkiye), 3. Ecre Alayıldız (Türkiye).

48 Kilo: 1. Yaren Kömürcü (Türkiye), 2. Şeyma Yıldırım (Türkiye), 3. Latifa Abbasova (Azerbaycan), 3. Elif Kurt (Türkiye).

52 Kilo: 1. Pihla Salonen (Finlandiya), 2. Aruzhan Yerezhepova (Kazakistan), 3. Meryem İclal Arslan (Türkiye), 3. Reyhan Oğuz (Türkiye).

Erkekler:

50 Kilo: 1. İbrahim Demirel (Türkiye), 2. Murad Gulmammadov (Azerbaycan), 3. Malkhazi Bandzeladze (Gürcistan), 3. Grigorii Shvetsov (Rusya).

55 Kilo: 1. Giorgi Sardalashvili (Gürcistan), 2. Kako Chapurshvili(Gürcistan), 3. Lom Ali Khamzatov (Rusya), 3. Olzhas Kumar (Kazakistan).

60 Kilo: 1. Merey Markhanbetov (Kazakistan), 2. Olzhas Yerengabov (Kazakistan), 3. Tengo Zirakashvili (Gürcistan), 3. Seymur Majidli (Azerbaycan).

66 Kilo: 1. Kote Kapanadze (Gürcistan), 2. Nodar Dzamashvili (Gürcistan), 3. Nursultan Zaizagaliyev (Kazakistan), 3. Asian Kamurzoev (Rusya).

Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda bugün kadın ve erkeklerde dörder sıklette madalyalar sahiplerini bulacak.

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com