Buradasınız: Home » Basketbol » Türkiye Şampiyonası Kuşadası’nda… 

Türkiye Şampiyonası Kuşadası’nda… 

Türkiye Şampiyonası Kuşadası’nda… 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Kurumlararası Basketbol Ligleri Türkiye Şampiyonası 25-27 Mayıs 2019 tarihlerinde Kuşadası’nda yapılacak.

CBL Ankara ve CBL İstanbul’da ilk 3 sırayı alan 6 takım ile birlikte Bursa BCBL’de ilk iki sırada yer alan takımlar 25-27 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kuşadası’nda Türkiye şampiyonu olabilmek için mücadele edecek.

Aselsan, Türk Telekom, Roketsan, Ekol, Ford Otosan, Vodafone takımları ile birlikte Bursa BCBL’de halen devam etmekte olan şampiyonluk yarışını ilk iki sırada tamamlayan 8 takım maçları Uğur İnan Spor Salonu’nda oynayacak. TBF tarafından da desteklenen ve sadece kurum çalışanlarından oluşan takımların yer alabildiği 3 gün sürecek şampiyonada toplam 12 maç yapılacak ve eleme usulüne göre oynanacak maçlar sonunda 27 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Şampiyonu belli olacak.

TBF klasman hakemleri tarafından yönetilecek maçlarda tüm karşılaşmalar canlı olarak WEB TV den yayınlanacak ve FİBA altyapısı kullanılarak tutulacak istatistik hizmeti de canlı olarak verilecek.

Kurumlararası Basketbol ligleri Türkiye finallerinde 2016 yılında Ekol Lojistik-İstanbul, 2017 yılında Odeabank-İstanbul, 2018 yılında ise Aselsan-Ankara Türkiye Şampiyonu olmuştu.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com