Buradasınız: Home » Boks » Türk boksörlerden 16 madalya…  

Türk boksörlerden 16 madalya…  

Türk boksörlerden 16 madalya…   
  1. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası’nda kadınlarda Buse Naz Çakıroğlu, Esra Yıldız, Busenaz Sürmeneli ve Şennur Demir altın madalyanın sahibi oldu.

 Boks Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan, 14 – 18 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen 19 ülkeden 160’a yakın sporcunun katıldığı 33. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası bugün oynanan final müsabakalarıyla sona erdi. Final müsabakalarında 8 sporcumuz ringe çıktı. Milli Takımımız Turnuvayı 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplamda 16 madalya ile tamamladı.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocayaya, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Bağlama, Boks Federasyonu Asbaşkanları Arif Çelik, Recep Çınar, Yavuz Can, Yılmaz İlkay Arın, İstanbul Boks İl Temsilcisi Metin Özkan ve Cömert Ailesi takdim etti.

Kadınlarda 8 madalya

Türk sporcular kadınlarda başarılı bir performans gösterdi ve 4 altın madalya aldı.

51 kiloda iki Türk boksörün mücadelesinde Hatice Akbaş’ı yenen Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya kazandı. 60 kiloda Esra Yıldız Cezayirli Khelif Imane’yi, 69 kiloda Busenaz Sürmeneli Moğol Shinetsetseg Uranbileg’i ve 75 kiloda Şennur Demir yine Moğol Myagmarjargal Munkhbat’ı yenerek altın madalya elde etti.

Kadınlar 57 kiloda Aycan Güldağı ise Belaruslu Helina Bruvevich’e mağlup olarak ikincilikte kaldı.

Bu arada kadınlar 57 kiloda Esra Özyol ile 60 kiloda Satı Burcu bronz madalyanın sahibi oldu.

Erkekler gümüşte kaldı

Türk sporcular final mücadelesinde gümüşte kaldı.

Artı 91 kiloda Mehmetcan Işık, Danimarkalı rakibi Morten Givskov’a, 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal ise Cezayirli Houmri Muhammed’e mağlup olarak gümüş madalya aldı.

63 kiloda sakatlığı nedeniyle final maçına çıkamayan Tuğrulhan Erdemir de gümüş madalyanın sahibi oldu.

Erkeklerde 52 kiloda Samet Gümüş, 57 kiloda Hakan Doğan, 69 kiloda Necat Ekinci, 75 kiloda Serhat Güler ve 81 kiloda Berk Düzenli bronz madalya aldı.

Turnuvanın enleri

Kadınlarda Buse Naz Çakıroğlu, turnuvanın en teknik boksörü seçilirken, Busenaz Sürmeneli de organizasyonun en dövüşken, Cezayirli Khelif Imane en sportmen sporcu oldu.

Erkeklerde ise Mehmetcan Işık en dövüşken, Tuğrulhan Erdemir en teknik boksör ödülüne layık görüldü.

İranlı Omid Ahmadisafa da turnuvanın en sportmen sporcusu seçildi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com