Buradasınız: Home » GOLF » TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda ilk gün sona erdi  

TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda ilk gün sona erdi  

TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda ilk gün sona erdi   

Türkiye Golf Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası, İstanbul Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda, Minikler Şampiyonası ise Marmara Akademi Golf Sahası’nda oynanan birinci raund müsabakasıyla başladı.

TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda Nisan ayından itibaren Marmara Bölgesi, Akdeniz Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’nde, miniklerde ise Mayıs ayından itibaren Marmara Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirilen müsabakalarda mücadele edip, genel klasman listesinde dereceye giren sporcular mücadele ediyor.

İki raund üzerinden oynanan şampiyonada, AGISK, Ankara Golf Kulübü, Ant. Bahçeşehir, Atletik Spor Kulübü, Bel-Ka Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, Cornelia Golf Kulübü, İGGA, İstanbul Golf Kulübü, İzmir Golf Kulübü, Kemer Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, Lalezar Golf Kulübü, National AGGA, National BGK, Rıfkı Salim Burçak Golf Kulübü, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, Moda Golf Kulübü, Atayurt Spor Kulübü, Başkent Golf Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Kulübü’nden ve ferdi lisanslı yıldızlarda 89, miniklerde 96 sporcu yer alıyor.

TGF Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda oynanan ilk raundun ardından yıldız erkekler grossda Sueno Golf Kulübü’nden İbrahim Tarık Aslan 71 (-1) gross skorla birinci, İstanbul Golf Kulübü’nden Can Gürdenli 77 (+5) gross skorla ikinci, National BGK’dan Veli Buğra Kuş 78 (+6) gross skorla üçüncü, genç kızlar grossda İGGA’dan Ilgın Zeynep Denizci 68 (-4) gross skorla birinci, National BGK’dan Petek Peker ve Mina Gençoğuz 71’er (-1) gross skorla ikinci, İGGA’dan Irmak Koyuncu ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Selen Oral 76’şar (+4) gross skorla üçüncü sırada yer aldı.

Erkekler A kategorisinde ferdi lisanslı Fevzi Asker 68 net skorla birinci, İGGA’dan Çağatay Korucuoğlu 69 net skorla ikinci, Sueno Golf Kulübü’nden İbrahim Tarık Aslan 70 net skorla üçüncü, genç kızlar A kategorisinde İGGA’dan Ilgın Zeynep Denizci 65 net skorla birinci, National BGK’dan Durdu Duygu Çam 66 net skorla ikinci, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Selen Oral 68 net skorla üçüncü durumda bulunuyor.

Erkekler B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Uluç Aslan ile ferdi lisanslı Bartu Olcan Çiğdem 48’er stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Berkcan Bakır ve Kemer Golf Kulübü’nden Ömer Öztürkmen 42’şer stableford skorla ikinci, Kemer Golf Kulübü sporcularından Mert Karabıyık, Tunç Aslan ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Dara Muhammed Saf 41’er stableford skorla üçüncü, genç kızlar B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Ece Vural, Bodrum Golf Kulübü’nden Duru Narin ve National BGK’dan Hatice Kübra Ertan 39’ar stableford skorla birinci, aynı kulüpten Sümeyye Nur Güler 37 stableford skorla ikinci, İGK’dan Yasemin Tatar ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Nehir Aracı 36’şar stableford skorla üçüncü basamakta yer aldı.

Minik erkekler A kategorisinde National BGK’dan Latif Çam 20 stableford skorla birinci, Ankara Golf Kulübü’nden Semih Engez 18 stableford skorla ikinci, National BGK’dan Rasim Efe Koca 17 stableford skorla üçüncü, minik kızlar A kategorisinde Natinal BGK’dan Ese Nur Sarı, Bodrum Golf Kulübü’nden Aida Tepe ile ferdi lisanslı Beril Meyra Ertan 17’şer stableford skorla birinci, İGK’dan Beril Naz Koç 16 stableford skorla ikinci, National BGK’dan Bahriye Akıncı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Nisa Güney üçüncü sırada yer aldı.

Minik erkekler B kategorisinde Moda Golf Kulübü’nden Doruk Salmanlı 20 stableford skorla birinci, Ankara Golf Kulübü’nden Çınar Mehmet erduran ile Tuna Şahin 18’er stableford skorla ikinci, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Zafer Baran Tongal, Ankara Golf Kulübü’nden Mehmet Rad Şahin, Kemer Golf Kulübü’nden Axel Van Damme ve Ankara Golf Kulübü’nden Alp Efe Emre 17’şer stableford skorla, minik kızlar B kategorisinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Sevde Ada Koçak 20 stableford skorla birinci, ferdi lisanslı Deniz Sapmaz ve Kemer Golf Kulübü’nden Lara Sorguç 19’ar stableford skorla ikinci, Sueno Golf Kulübü’nden Sıla Çağlar 18 stableford skorla üçüncü durumda bulunuyor.

Minik erkekler C kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Ali Emir Uyar 26 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Batın Biçeroğlu 24 stableford skorla ikinci, Ankara Golf Kulübü’nden Batu Erbora 23 stableford skorla üçüncü, genç kızlar C kategorisinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nden Yaprak Eminoğlu 18 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Kübra Tan ile ferdi lisanslı Merve Üçerler 17’şer stableford skorla ikinci, Başkent GSK’dan Selin Doğa Ölmezoğlu, Kemer Golf Kulübü sporcularından Alya Mahmuti, İpek Aygen ile ferdi lisanslı Alya Su Çiğdem 16’şar stableford skorla şampiyonun ilk gününü üçüncü sırada tamamladı.

 

Şampiyonanın final raundu 8 Eylül Pazar günü oynanacak. Oynanan müsabakanın ardından dereceye giren sporcuları için kupa töreni düzenlenecek.

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com