Buradasınız: Home » Diğer » “Spor hareketi fitnessla büyüyor”

“Spor hareketi fitnessla büyüyor”

“Spor hareketi fitnessla büyüyor”

Mars Sportif’in CEO’su Bahar Uçanlar, ”Spor sporu fitness ile büyüyor. Onları birlikte sporun spor anlayışı da değişiyor. Biz de uygun fitness zinciri Türkiye’ye daha uygun bir hale getirmek için çalışmak istiyoruz ”dedi.

Türkiye’nin en büyük spor salonu zinciri Mars Sportif, 10 yılı aşkın süredir MAC ve MACFit markalarıyla iki farklı konseptte çalışmalarını sürdürüyor. 6 adet MAC ve 73 adet MACFit kulübüyle Türkiye’nin 11 ilinde 200 binden fazla üyeye spor yaptıran Mars Sportif’in hedefi 2019’da 500 bin üye.

Mars Sportif CEO’su Bahar Uçanlar, Üsküdar Emaar AVM’de açılan Anadolu Yakası’ndaki ilk MAC Kulübü’nde basın toplantısı düzenledi. 2018 sezon sonunda Mars Sportif’in CEO’su Bahar Uçanlar, MAC Emaar AVM’deki buluşmada hedeflerini, yatırımlarını anlattı. Uçanlar, ” Şu anda 6 MAC ve 73 MACFit kulübümüzle İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir,Muğla, Adana, Kocaeli, Antalya ve Sakarya’da hizmet veriyoruz. Mersin’de ilk kulübümüzün açılışını bu hafta gerçekleştirdik. Ağustos’ta da Samsun’da kulüpleri açacağız. Hedefimiz 2018 yılı sonunda 90 kulübe sayfası. Türkiye’de spor salonlarına üye sayısı 2 milyon civarında. Bu sayının 200 bini kulübümüze üye… Spor salon pazarında Mars Sportif kadar yatırım yapabilecek ve onu yer kulüpleri açabilecek bir marka bulunmuyor ” dedi.

“Spor hareketi fitnessla büyüyor”

Diyen Uçanlar, çünkü şunları söyledi: ” Türk toplumunda spor alışkanlığı düşük ama Y kuşağıyla ilgili spor yapınız … Onlarla birlikte toplumun spora bakışı da değişiyor. Türkiye’de sporcu fitness ile birlikte büyüyor. Herkes için uyum sporları. Amacımız daha fazla kişiyi sporla buluşturmak ve sporu yaşam tarzı haline getirmelerine aracı olmak. MAC için MAC ve MACFit kültürünü ve itibariyle farklı lokasyonlarda üyelerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. En fazla grup dersinin yapıldığı. Haftada 70, ayda 300 saat ücretsiz grup derslerimiz sayesinde üyelerimiz, eğitmenlerimizin kontrolünde spor yapıyorsunuz.”

Hedef 500 bin üye…

Avrupa’da spor pazarının 26.6 milyar Avro’luk bir büyüklüğe sahip olduğunu belirten Uçanlar, ”Türkiye, 48 ülke arasında, fitness sektörünü yetiştirdiği potansiyeli en yüksek iki pazardan biri. Ekipmanı, sporcu gıdaları derken, pazarlamayı ölçebilen büyüklükte 3.5 milyar TL’ye ulaşmış durumda. Biz de Türkiye’nin en büyük spor zincirini herkesin sağlık için spora kullanabilirsiniz. Spor özel bir faaliyet değil uyumak, yemek, çalışmak gibi şeyler yapmak. Bizim misyonumuz bu. Bunun için agresif ilerliyoruz. Düzenli yatırım yapıyoruz, salon açıyoruz. Hedefimiz 2018 yıl sonu kadar 300 bin üyeye sunuyor. 2019’da ise 500 bin üye hedefliyoruz ”diye konuştu.

Büyük şehirlerde yaşayanların yoğunlaştığı bir tempoyla ilgili açıklamalarla ifade edildi. Uçanlar, şöyle devam etti: “Spor yapmak, beden sağlığı ve zihinsel sağlık ve stresle ilgili edebilmemiz için en büyük yardımcımız. Mars sportif olarak insanlar hareket spor ve spor yapmak için spor salonları teşvik hale getirilmiştir. Hem MAC hem de MACFit kulüplerimizde, sektör uzman eğitmenlerimiz, son teknoloji ekipmanlarımız, üye sıfatıyla çalışmaktan her zaman sporseverlerin yanındayız.”

 

Yazar Hakkında

Number of Entries : 12360

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com

Scroll to top
L köşe koltuk takımı