Buradasınız: Home » Yazarlar » Sevindirmeyen galibiyet !  

Sevindirmeyen galibiyet !  

Sevindirmeyen galibiyet !   

Her ne kadar Beşiktaş, G.Saray debisinden sonra Antalya maçından da 3 puan çıkartsa, oynadığı futbol ilerisi için ümit vermiyor. Avcı’nın pas futbolu Beşiktaş’ın hızını kesiyor ve rakipleri maça ortak ediyor…Bugünkü maçta şans faktörü, Beşiktaş’a 3 puanı getirdi.

Antalya maçı, Beşiktaş içinkağıt üzerinde kolay gözüküyordu. Çünkü ev sahibi sıkıntılı bir dönemden geçmekteydi. Beşiktaş’ın ilk 11 dakikada gelen 2 golü, tahminleri doğrular nitelikteydi.  Bu kadar kısa süreye 2 gol sığdıran Kara Kartal, tıpkı 2 hafta önce G.Birliği gibi Antalya’da farka koşabilir miydi ? Ev sahibi takımın savunmada yaptığı hatalar, böyle bir farkın geleceğinin sinyallerini fazlasıyla veriyordu. Ne var ki Beşiktaş’lı oyuncular, dikine futbol oyunundan kendi aralarında pas futboluna dönünce, Antalyalılar toparlanma fırsatı buldular. Bu arada ev sahibinde 23. dakikada Serdar Özkan’ın oyun girmesi de, kırmızı beyazlıların daha derli toplu oynamaya başlamasında bir etkendi.

Maçta dakikalar ilerledikçe, oyunun kontrolü Antalyaspor’a geçti. Nitekim bunun bir sonucu olarak,ev sahibi, ikinci yarıda golü de buldu. 19 yaşındaki Nijeryalı Mukariu, orta sahadan aldığı topu öyle güzel sürüp, klas bir vuruşla Beşiktaş filelerine bıraktı ki, ayakta alkışlanır…Eğer bu genç Nijeryalı, gelişimini devam ettirirse, yakın bir zamanda Avrupa’nın önde gelen takımlarından birine transfer olabilir. Fark 1’e indikten sonra, en ciddi gol şansını, bir puanı çok fazla isteyen Antalyaspor yakaladı. 86 dakikada Serdar Özkan’ın 6 pastan vuruşunu, Karius mucizevi kurtarışla engelledi. Oyunun son dakikalarında Gustavo Blanco’nun muhteşem vuruşu da gol olabilirdi. Ancak az farkla auta çıktı.

Kornersiz gelen galibiyet

2-0’lık skordan sonra Beşiktaş’ın bu kadar pasif futbolu, elbette teknik direktörün futbol anlayışıyla ilgili. Avcı’nın topa sahip olma arzusu, Beşiktaş’ın hızını kesiyor, futbolunu pasifleştiriyor, oyuncuları mutsuz ediyor, rakibi maça ortak ediyor ve ayrıca izleyene de keyif vermiyor, üstelik acı çektiriyor. Acaba Antalya galibiyeti kaç Beşiktaşlının yüzünü güldürmüştür ?Evet Beşiktaş İstanbul’a 3 puanla dönüyor ama oynanan futbolun kötülüğü gelecek için ciddi bir karamsarlığı da beraberinde getiriyor. Küçük bir ayrıntı;  %57 topa sahip olan Beşiktaş, savunması ciddi açıklar veren Antalya karşısında tek bir korner bile kullanmadı !Kara Kartal’ın ne kadar pasif bir futbol oynadığının göstergesi.

Avcı’nın en büyük şansı, Beşiktaş’ın fikstür avantajı.  Antalya’yı sıkıntılı bir dönemde yakalayan Beşiktaş, gelecek hafta da bir diğer sıkıntılı günler geçiren Denizlispor’u İstanbul’da konuk edecek. Sonrasında da yine pek iyi günler geçirmeyen Konya ve Kayseri ile oynanacak maçlar var. Kağıt üzerinde 12 puan çok yakın bir ihtimal. Ne var ki Antalya’da şans faktörü, Beşiktaş’ın 2 puan kaybetmesine izin vermedi. Kabul etmek lazım ki, şans faktörü her zaman Beşiktaş’ın yanında olmayabilir. Avcı’nın son derece primitif pas futbolu, kolay fikstür avantajını ortada kaldırabilir…Bizden hatırlatması…

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com