Buradasınız: Home » Satranç » Satranç turnuvası büyük ilgi gördü  

Satranç turnuvası büyük ilgi gördü  

Satranç turnuvası büyük ilgi gördü   

Altıncısı düzenlenen CAPACİTY AVM’nin ev sahipliğini yaptığı,  satranç turnuvası bu yılda, 7 yaşından, 77 yaşına kadar Türkiye Satranç federasyonundan lisanslı sporcuların katılımıyla gerçekleşti.  

Her yıl Kasım ayında gerçekleşen turnuvaya yurtiçi ve yurtdışından sporcular katılıyor. Bu yıl toplam 77 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada,  kıyasıya mücadele ve heyecanlı anlar yaşandı. Satranç oyununa ilgi hergeçen gün artıyor,Türkiye genelinde bugüne kadar toplam 800 bin sporcunun katıldığı turnuvaya, Turnuvanın Başhakemi Yakup Çoşkun, “Satranç sporu,konsantrasyon yeteneğinin artmasını sağlayan, hızlı ve doğru düşünebilmeye yardımcı olan, hedeflerine sabırla ulaşmasını ve insanın kendisinde güven duygusunun gelişmesine yardımcı olur.  Ayrıca satranç, başarısızlıklar karşısında yılmamayı, kaybetmenin nedenlerini sorgulayarak, her zaman yeni hedefler belirleyerek, hedefler doğrultusunda motivasyon sağlayan ve insanı geliştiren bir spor dalıdır. “ dedi.

Turnuvaya ilginin artması karşısında yetkililer  satrançı, daha geniş kitlelere ulaştırmak için bir milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirttiler.. Bu yıl turnuvada dereceye giren ilk üç sporcu, avm yönetimi tarafından verilen hediye çeki ile ödüllendirildi.

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com