Buradasınız: Home » OTOMOBİL FEDERASYONU » Şampiyonlar ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı  

Şampiyonlar ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı  

Şampiyonlar ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ödül töreni için Marmaris’e gitti. 8 yıl aradan sonra tekrar Türkiye’de yapılan şampiyonaya 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcu katıldı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Muğla ve çevresinde, Türkiye Rallisi adıyla 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlediği organizasyona 22 ayrı ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcu katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. ayağı Türkiye Rallisi’nin finalinde ödül kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ödül töreninde şunları söyledi:

“Perşembe gününden bu yana çok farklı bir yarışmaya Dünya Ralli Şampiyonasına şahit olduk. Bu şampiyonanın en önemli özelliği 133 kanalda yayınlanması, 800 milyon insanın takip etmesi, ülkemizin güzelliklerinin yayınlanmasında vesile olan bu ralliyi gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl yine beraber olacağız, beraber izleyeceğiz, takip edeceğiz.”

ŞAMPİYONA, GÖRÜLMEMİŞ HEDİYE!

Ralli şampiyonuna, Uluslararası Otomobil Sporları Birliği (FIA) organizasyonlarında daha önce tanık olunmamış farklı bir hediye verilecek. TOSFED, WRC tarihinde ilke imza atarak şampiyona, 47 metrelik lüks süper yatla bir hafta Türkiye tatili ödülü verecek. Bu, ralli tarihinin en büyük ödülü olarak WRC kayıtlarına girecek.

Türkiye Rallisi’nde 72 gözetmen, 350 sektör olmak üzere 912 kişi görev yaptı. Ayrıca Avrupa’nın farklı ülkelerinden 19 FIA üst düzey görevli, 30 derecelendirme ve televizyon yayını görevlisi olmak üzere 49 yabancı görev aldı.

 

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com