Buradasınız: Home » BİNİCİLİK » Şampiyon jokey’den Mehmetçiklerimize anlamlı destek  

Şampiyon jokey’den Mehmetçiklerimize anlamlı destek  

Şampiyon jokey’den Mehmetçiklerimize anlamlı destek   

Üst üste son 5 yıldır Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu’nu kazanma başarısını gösteren şampiyon jokey Ahmet Çelik, dün Veliefendi Hipodromu’nda koşulan 380.000 TL birincilik ikramiyeli (G1) ByerleyTurk Koşusu sonrası yaptığı açıklamada Mehmetçiklerimize anlamlı bir destekte bulundu.

Galibiyet sonrası yaptığı açıklamada Ahmet Çelik; “G1 Byerley Türk Koşusu’nu  2013 yılında White Ram adlı safkanla, 2014 yılında ise Temelhan adlı safkanla kazanmıştık. Bu yıl da Sharpa adlı safkan ile potoyu önde geçmeyi başardık. Yarışın beklediğimiz gibi geçtiğini söyleyebilirim. Yarış sezonunun başında bazı küçük problemlerden dolayı istediğimiz performansı gösterememiştik. Bu sorunların giderilmesi ve atımızın koşu stilini belirlememiz, Sharpa’nın gerçek gücünü açığa çıkartmasını sağladı.

Sharpa, bugün birlikte koştuğu tüm rakipleri kadar güçlü bir at ve bir o kadar da güzel bir eşkale sahip bir safkandır. Bu nedenle, bugün rahat bir yarış koştuk ve koşuyu en yakın rakibimizin 2,5 boy önünde tamamlamayı başardık.

Biz burada röportaj yaparken, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapmakta olan tüm Mehmetçiklerimizin morale ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Biz, Mehmetçiklerin sayesinde güven içerisinde, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle, Byerley Türk Koşusu’ndan kazandığım ikramiyenin bir kısmını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım.” şeklinde konuştu.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com