Buradasınız: Home » Yazarlar » Oyun kötü sonuç iyi…  

Oyun kötü sonuç iyi…  

Oyun kötü sonuç iyi…   

Bir türlü arzu ettiği sonuçları alamayan Beşiktaş, bu defa 3 puanın sahibi oldu. Rakip lider sıfatlı Alanyaspor’du. Kara Kartal penaltı golüyle galibiyet kapısını açarken, oynadığı futbol bir kere daha gelecek için olumlu sinyaller vermedi.

Alanya karşısında alınan 3 puan, Beşiktaş üzerindeki kara bulutları bir parça dağıttı. Bir parça diyorum, çünkü 2-0’lık skora rağmen Beşiktaş oynadığı futbolla keyif vermemeye devam ediyor. Eğer penaltıdan gelen gol olmasaydı, skor daha farklı olabilirdi ve Alanya sahadan 3 puanla da ayrılabilirdi. Penaltı golü gidişatı değiştirdi.

Beşiktaş’ın temel sorunu hücum edememesi. Bu olumsuzluğun altında da Beşiktaşlı futbolcuların çok fazla pas yapması yatıyor. Avcı’nın talebeleri o kadar gereksiz paslaşmalar yapıyor ki, (AVCI’nın taktik anlayışına bağlı olarak) rakip savunmalar yerini alıyor ve boş alan bırakmıyorlar. Halbuki Beşiktaşlı futbolcuların az pasla ve hızlı bir şekilde rakip kaleye gitmeleri gerekiyor.

Kabul etmek lazım ki, Avcı’nın pasa dayalı futbol felsefesi, Beşiktaş’ın en büyük sorunu. Eğer Avcı bu oyun felsefesinden ödün vermezse, bu sezon Beşiktaş’lıların yüzünün gülmesi pek mümkün olmayacak. Çünkü bu sistemden oyuncular da keyif almıyorlar. Bunların başında da Lajiç geliyor. Sırp yıldız, sezon başından bu yana bir türlü beklenen performansı ortaya koyamıyor. Çünkü pas futbolu ona göre değil….

Lajiç’in kötü görüntüsünde Avcı’nın futbol felsefesi kadar, Sırp oyuncunun fiziksel olarak arzu edilmeyen seviyede olması da bir etken. Sırp futbolcu koşamıyor, orta yapıyor ve şut çekemiyor !Sezon başından bu yana sürekli yanlış hamleler yapan Avcı’nın, ilk 45 dakika sonunda Lajiç’i kenara alması yerinde bir karardı. Sırp’ın yerine giren Diaby, sıkıntılı Beşiktaş hücum hattını canlandırdı.

Beşiktaş’ın bir diğer sorunu da Oğuzhan. Avcı’nın biraz da çaresizlikten iki haftadır ilk 11’de sahaya sürdüğü Oğuzhan, ne yazık ki, bu yeri hak etmiyor; ne koşabiliyor, ne pas atabiliyor ne de savunma yapıyor. Ve o kadar kritik yerlerde top kaptırıyor ki, rakip Beşiktaş savunmasına zor anlar yaşatıyor. Avcı’nın Oğuzhan yerine başka bir isme şans vermesi yerinde olacak.

Bakalım Milli maç arası Beşiktaş’a nasıl gelece ? Bu arada Dorukhan’ın sakatlığı çok ama çok üzücü ve bu Beşiktaş takımı için çok büyük kayıp. Tahmin ediyorum, Beşiktaş bu genç oyuncusunun eksikliğini çok fazla hissedecek… Geçmiş olsun Dorukhan… Lütfen çabuk iyileş… Çünkü bu takımın sana çok fazla ihtiyacı var.

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com