Buradasınız: Home » BİNİCİLİK » Omurilik Felçlileri Günü Koşusu’nu Reisoğlu kazandı

Omurilik Felçlileri Günü Koşusu’nu Reisoğlu kazandı

Omurilik Felçlileri Günü Koşusu’nu Reisoğlu kazandı

5 Eylül Dünya Omurilik Felçlileri Günü kapsamında bu yıl ülkemizde ilk kez İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen mücadeleyi Abdulkadir Yavuzaslan’ın sahibi olduğu Reisoğlu (Bilgin – Ebrar / Halid), jokeyi Ahmet Çelik idaresinde birinci tamamladı.

Yurtta ve Dünyada omurilik felçlilerine yönelik tıbbi, mesleki, ekonomik, sosyal, kültürel ve hukuki alanlarda hizmet veren öncü bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile Türkiye Jokey Kulübü’nün iş birliği neticesinde bu yıl ilk defa gerçekleştirilen yarış (Handikap 21/DHÖW/H1), 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak  1600 metre mesafede çim pistte koşuldu. 61.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda 5 safkan start aldı.

Bu anlamlı koşuyu, Abdulkadir Yavuzaslan‘ın sahibi olduğu REİSOĞLU (Bilgin – Ebrar / Halid), jokeyi Ahmet Çelik idaresinde birinci tamamladı. Yavuz Çiftçi yetiştirmesi, Engin Karataş‘ın antrene ettiği 5 yaşındaki kır erkek safkan, elde ettiği bu zaferle kariyerindeki 11. galibiyetini almış oldu.

Koşunun galibi REİSOĞLU için bitiriş derecesi 1.45.15 olurken, farklar Boyun – 1,5 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası şeref tribününde düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Kulübün Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e ödülünü Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş verdi.

Türkiye Omurilik Felçlileri Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı adına Kulübün Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e hediyesini takdim etti.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com