Buradasınız: Home » TEKVANDO » Okul taramalarında keşfedildi, Türkiye ikincisi oldu

Okul taramalarında keşfedildi, Türkiye ikincisi oldu

Okul taramalarında keşfedildi, Türkiye ikincisi oldu

Karaman’ın Ermenek ilçesinde iki yıl önce keşfedilen özel sporcu Furkan Çamur, Ankara’da düzenlenen Türkiye Para-Tekvando  Şampiyonası’nda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde 2 yıl önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tekvando antrenörlerinden Sadullah Bacaksız tarafından okul taramalarında keşfedilen özel sporcu Furkan Çamur, ilk defa katıldığı Türkiye Para-Tekvando Şampiyonası’nda 75 kiloda gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

Karaman’da Fatih Anadolu Lisesi ikinci sınıf öğrencisi olan 15 yaşındaki özel sporcu Furkan Çamur, elde ettiği bu başarı ile Şubat ayında Antalya’da düzenlenecek Para-Tekvando Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi Ay yıldızlı forma altında temsil etme hakkı elde etti.

Şampiyona öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Bacaksız, “Yaklaşık 2 yıl önce Ermenek ziyaretimizde keşfettiğimiz başarılı sporcumuz Furkan Çamur’un kısa zaman diliminde böyle bir başarıya imza attığı için çok mutluyuz. Sporcumuz ayrıca, Karaman’da ilk defa Para-Tekvando kategorisinde böyle bir başarı elde eden sporcu unvanını da elde etmiş oldu. İnşallah Şubat ayında Antalya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda da iyi bir derece alarak ay yıldızlı bayrağımızı madalya kürsüsünde dalgalandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Para-Tekvando  branşında elde edilen başarıyla gurur duyduklarının belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Değerli sporcumuz Furkan, özel sporculara imkan verildiği takdirde neler başarabileceklerinin örneğini bizlere bir kez daha gösterdi. Sporcumuzu ve sporcumuzun yetişmesinde emeği geçen değerli antrenörümüzü başarılarından dolayı canı gönülden kutluyorum. İnşallah elde edilen bu başarıdan sonra daha azimli bir çalışmayla ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerdir. Sporcumuza Antalya’da düzenlenecek Para-Tekvando  Dünya Şampiyonası’nda başarılar diliyorum,”

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com