Buradasınız: Home » MOTOSİKLET » Offshore yarışları TMF’de    

Offshore yarışları TMF’de    

Offshore yarışları TMF’de      

Motosiklet sporları, kültürü ve her alandaki kullanımına dair gerçekleştirdiği organizasyon, eğitim ve etkinliklerle başarılı faaliyetlerini sürdüren Türkiye Motosiklet Federasyonu yeni bir açılım ve atılım gerçekleştirdi.

Ülkemizde motosiklet sporları, kültürü ve duyarlılığının uluslararası boyutta genişlemesi ve gelişmesi için var gücüyle çalışan Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) yarış branşlarına yeni bir sınıf daha eklendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, aldığı kararla kamuoyunda genel olarak Offshore yarışları olarak bilinen Motonotik branşını Türkiye Motosiklet Federasyonu’na bağladı.

Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda çok hızlı bir gelişim göstererek en çok izlenen spor dalları arasına giren Offshore yarışları, Motosiklet Federasyonu’nun yapacağı çalışmalarla yeniden eski günlerine dönecek.

Ülkemize uluslararası spor faaliyetleri ve görsel şovlar alanında önemli bir tanıtım katkısı bulunan, ayrıca iç turizme yönelik tanıtımda da büyük ve olumlu etki sahibi olan bu branşın yeniden canlanması ve ülke gündemine gelmesi için çalışacak olan TMF, bu konuda gelişim projeleri üretecek.

Daha önce Su Jeti (jetski) branşının Bakanlık tarafından Türkiye Motosiklet Federasyonu’na verildiğini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Dünyanın tartışmasız en güzel coğrafi bölgesinde üç tarafı deniz ve büyük gölleri olan bir ülkede yaşıyoruz. Daha önce deniz motosikleti olarak da adlandırılan Su Jeti branşı federasyonumuza bağlanmıştı. Deniz ve çeşitli göllerde yaptığımız başarılı organizasyonlarla yarışlarımıza ilgi arttı. Şimdi Bakanlığımız aldığı kararla Motonotik branşını federasyonumuza bağladı. Bu branşı eskiden olduğu gibi yeniden ayağa kaldıracağız.” dedi.

Başkan Uçar, “TMF Avrupa ve Dünya çapında motor sporcuları yetiştiren bir federasyondur. Federasyonumuz bağlı kulüplerimizle birlikte her zaman en iyi şampiyonaları, eğitimleri ve sosyal sorumluluk projelerini organize etme çabası içerisinde oldu. Bu sene Eylül ayında Dünya Motokros Şampiyonası’nı Afyon’da yapacağız. Teknik ve idari kadromuzla Motonotik sporunu da ülke geneline yayıp, hemen yarışlarına start vermek istiyoruz. Bunun için hem kamu hem de özel sektörümüzün desteğini arkamıza almak en büyük umudumuz.

Ülkemizin her bölgesinde büyük ve önemli göllerimiz ve denizlerimiz var. Motonotik yarışları bölgesel, yerel, kültürel, iç ve dış turizme yönelik tanıtımlar için son derece önemli bir branş. Bu anlamda uluslararası arenada hizmet ve faaliyetlerini ülke ve dünya kamuoyuna tanıtmak isteyen Valilikleri, Belediyeleri, özel ve kamu kurumu temsilciliklerini ve elbette ki sporun doğasında olmazsa olmaz dediğimiz sponsorları bu işin içerisinde ve yanımızda görmek istiyoruz.” diye konuştu

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com