Buradasınız: Home » Basketbol » Obradoviç kovulmak mı istiyor ?  

Obradoviç kovulmak mı istiyor ?  

Obradoviç kovulmak mı istiyor ?   

F.Bahçe bir kere daha kendi sahasında yenildi ! Sarı lacivertlilerin bu mağlubiyeti, sezonun en ağırı olanıydı. Sezon başından bu yana özellikle de İstanbul’daki maçlarda hayal kırıklığı yaratan F.Bahçe’de sorun Obradoviçmi ? Sırp coach artık F.Bahçe’de kalmak istemiyor mu ? Kendisine gelen heyecan verici teklifler olabilir mi ?

Salonu dolduran hiçbir Fenerli, takımlarının Real Madrid’ten böyle bir fark yiyeceğini ya da maçı kaybedeceğini düşünmüyordu. Çünkü rakip İstanbul’a 4 önemli eksik oyuncuyla gelmişti. Kağıt üzerinde favori taraf elbette F.Bahçe’ydi. Play-off şansını maksimize etmek için sarı lacivertlilerin kazanması gereken bir maçtı. Ne var ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Bütün çeyrekler de rakibinin gerisinde kalan ve son derece dağınık bir görüntü sergileyen F.Bahçe, İspanyol rakibinden tam 29 sayı fark yedi (65-94).

İstanbul’daki trajik mağlubiyetler

F.Bahçe’nin sorunu, bir türlü oturmayan takım kimyası. Sezon başında yapılan transferlerle (De Colo, Williams, Westermann) eskiler arasında bir türlü uyum sağlanamadı. Bu soruna sürekli dikkat çekiyoruz. Kabul edelim ki, De Colo çok iyi bir oyuncu olabilir ama bu takıma uymadı. Ayrıa sonradan takıma eklenen isimler (Nunnally, Thomas) de, pek ihtiyaca cevap verecek özellik taşımıyorlar. Durum böyle olunca da, F.Bahçe özellikle kendi sahasında oynadığı maçları,seyirci baskısını kaldıramadığı için kaybediyor, hem de trajik bir şekilde…

Ortaya çıkan bu kötü tablonun 1 numaralı sorumlusu elbette Obradoviç. Transferler onun tercilerine göre yapıldı. Ancak Sırp coach takım üzerindeki hakimiyetini yitirmiş gözüküyor. Takımı kontrol edemiyor Obradoviç… Bunun için herkes bildiğini okuyor. Yanlış transferler kadar bir başka sorun daha var. Bakın F.Bahçe’nin Real Madrid maçı kadrosunda tek bir Türk oyuncu bile yok. Bütün oyuncular yabancı. Sonradan Türk yapılan, Ali Muhammed ve Ahmet Düverioğlu’nu da yabancı kategorisinde değerlendiriyorum.

Yerli oyuncusu olmayan bir Fener!

Hatırlatmak isterim; F.Bahçe basketbol takımında 12 yabancı varken, ki basketbol 5 kişiyle oynanıyor, F.Bahçe’nin futbol takımındaki yabancı sayısı sadece 11… Bu noktada F.Bahçe yönetiminin Obradoviç’e ne kadar bonkör davrandığı ortada ! Bu primif ve bilinçsiz bonkörlüğe rağmen Obradoviç, dağılmış durumda. Bu tabloyu gördükçe, insanın aklına, “Acaba Obradoviç artık F.Bahçe’den gitmek mi istiyor?” sorusu takılıyor. Bunca yıldır Sırp coach Türkiye’de, Melih dışında takıma bir Türk oyuncu monte edemedi. Melih’e de ne kadar güvendiği ortada. Eğer Melih’e güvenseydi, dünkü maç için Milli Takıma göndermez, kadroda tutardı.

F.Bahçe’nin yerli oyunculara şans vermemesi, Türk basketbol medyasında kimseyi rahatsız etmiyor. Türkiye bir basketbol ülkesiyse, ki öyle olduğunu düşünüyorum, F.Bahçe’nin kadrosunda en az 2-3 Türk oyuncu süre almalı. Birisi Obradoviç’e Belçika ya da Hollanda’da ya da Almanya’da çalışmadığını hatırlatmalı. Ancak bu hatırlatmayı yapabilecek cesareti sergileyecek biri var mıdır ? Örneğin beinsport’un değerli basketbol adamları, öve öve bitiremedikleri Obradoviç’in kulağından çekebilirler mi ? Sanmıyorum… İşte sorun da burada….

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com