Buradasınız: Home » Atletizm » Nefes kesen maratonun ödülleri sahiplerini buldu  

Nefes kesen maratonun ödülleri sahiplerini buldu  

Nefes kesen maratonun ödülleri sahiplerini buldu   

NG Afyon’un desteğiyle bu yıl 5.’si düzenlenen Frig Ultra Maratonu birincileri belli oldu.15-16 Eylül’de gerçekleşen maratonda yerli yabancı toplam 700 sporcu katıldı. Frig Vadisi’nin kültürel değerine dikkat çekmemisyonu da bulunan Frig Ultra Maratonu, 9K, 23K ve 54K olmak üzere 3 özel parkurda gerçekleşti.

 Bölge değerlerinin gelişimine verdiği desteklerle bilinen NG Afyon’un ana sponsorluğunda ve Limit Sensin iş birliğiyle bu yıl 5.si düzenlenen Frig Vadisi Ultra Maratonu’nda ve ilk kez düzenlenen Afyonkarahisar Kale Yarışı’nda yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 700 sporcu ter döktü. Bu yıl Sapanca Ultra Maraton’la büyük bir farkındalık yaratan, İsveç’te başlayan ve sosyal medya sayesinde dünyaya yayılan ‘Plogging-Koşarken Çöp Topla’ trendi Sapanca’dan sonra Frig Ultra Maraton’da da hayata geçirildi. Maraton katılımcıları kitlerin içerisinde verilen çöp poşetleriyle belirli noktalarda durarak hem doğayı korudular hem de tarihin izlerini keşfettiler.

Yerli yabancı toplam 700 atletin katıldığı Frig Ultra Maraton’da, katılımcılar seviyelerine göre, 9K, 23K ve 54K seviyelerinde koştu.Birbirinden farklı ve zorlu parkurlarda mücadele eden sporcular, aynı zamanda Frig Vadisi’nin doğal ve tarihi güzellikleri arasında keyifli bir maratona imza attı. 700 kişinin yarıştığı maratonda, 9K parkurun birincileri SERAP ALIMLIve NURİ KÖMÜR olurken, 23K’da ise NATALIA GYURTEN ve MUSTAFA İNCESU oldu. 54K’lık zorlu parkurun kazananı ise REZEDA GALYAMOVA ve CÜNEYT ADALI birinci oldu.

Bu sene ilk defa düzenlenen Afyonkarahisar Kale Yarışı’nın birincisi 23K’lık parkurda da birinci olan NATALIA GYURTEN , ikincisi HÜLYA KURAK, üçüncüsü RIKKI LEE ROATH oldu. Erkek genel kategorisinde ise SÜLEYMAN BÜYÜKBEZGİN birinci, aynı zamanda 9K’lık parkurun birincisi NURİ KÖMÜR ikinci, ÖMER AKAR da üçüncü oldu.

 

Bizi Takip Edin

0

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com