Buradasınız: Home » Basketbol » NBA ve Fransız Kalkınma Ajansı Afrikalı gençlerin gelişimi için iş birliği yapacak

NBA ve Fransız Kalkınma Ajansı Afrikalı gençlerin gelişimi için iş birliği yapacak

NBA ve Fransız Kalkınma Ajansı Afrikalı gençlerin  gelişimi için iş birliği yapacak

Fransız Kalkınma Ajansı AFD, Fildişi Sahili, Fas, Senegal, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerindeki basketbol altyapısını geliştirecek basketbol programlarını içeren sosyal teşvik anlaşmasını açıkladı.

NBA ve AFD iş birliğinin duyurusu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Nijerya’nın Lagos şehrinde bulunan Lycée Français Louis Pasteur Okulu’nda yapıldı. AFD Genel Müdürü Rémy Rioux; NBA Afrika Başkan Yardımcısı Amadou Gallo Fall; NBA Global Büyükelçisi Dikembe Mutombo’nun huzurunda; Portland Trail Blazers oyuncusu Al-Farouq Aminu; eski NBA oyuncuları Ronny Turiaf, Pops Mensah-Bonsu, Olumide Oyedeji ve Obinna Ekezie; Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyema; ve Fransa Nijerya Büyükelçisi Denys Gauer gibi isimler de düzenlenen organizasyona katıldılar.

NBA ve AFD, Afrika’da karşılıklı ve uzun süredir devam eden taahhüdünü, altyapılara yönelik yaptığı ekipman ve eğitimler aracılığıyla genişletmeyi hedeflemektedir. NBA ve AFD, aynı zamanda koçluk, mentorluk ve liderlik gelişimine odaklanan yerel örgütlere ve toplum liderlerine sürdürülebilir kaynak sağlamayı planlamaktadır. NBA ve AFD, sürdürülebilir kalkınma, eğitim, sağlık, vatandaşlık, sosyalleşme, cinsiyet eşitliği ve girişimcilik gibi konularda da gençlerin farkındalığını artırmak ve spor eğitiminin yanı sıra bu konularda da eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlayacaktır.

 

Please follow and like us:

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://spormeydani.org/nba-ve-fransiz-kalkinma-ajansi-afrikali-genclerin-gelisimi-icin-is-birligi-yapacak">
Scroll to top
L köşe koltuk takımı