Buradasınız: Home » Karate » Milli karateciler, yurda döndü  

Milli karateciler, yurda döndü  

Milli karateciler, yurda döndü   

İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Karate Milli Takımı, İstanbul’a geldi.

Madrid’den kalkan Türk Hava Yolları’na ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı’na gelen milli kafileyi, federasyon yetkilileri ile sporcuların yakınları karşıladı.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan çok yoğun katılımlı bir şampiyona geçirdiklerini belirterek, “Erkek Milli Takımı’mız son 6 dünya şampiyonasının dördünde madalya alma başarısı gösterdi. Kata takımımız da son 2 dünya şampiyonasında kürsüye çıkma başarısı sağladı. Ucuna kadar getirip alamadığımız madalyalar da var. Çok daha verimli bir şampiyona olabilirdi. Ama alınan sonuçtan ve çocukların bize aşıladığı umuttan memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada elde edilen başarının 2020 Tokyo Olimpiyatları için umut verici olduğunu aktaran Delihasan, şunları kaydetti:

“İnşallah bu performansımız artarak devam edecektir. Çocuklarımız bir kademinin eşiğindeydiler ve bunu da atladılar. İnşallah olimpiyatlarda da ülkemize madalyalar kazandırırız. Bütün amacımız bu. Kazandığımız madalyaları şehit ailelerine hediye ediyoruz. Askerlerimiz cephede savaşıyor, biz de bu şekilde mücadele ediyoruz. Hepsine armağanımız olsun. Umarız onlara olimpiyat madalyaları da armağan ederiz”dedi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com