Buradasınız: Home » Karate » Milli Karateciler Dubai’de tatamiye çıkıyor

Milli Karateciler Dubai’de tatamiye çıkıyor

Milli Karateciler Dubai’de tatamiye çıkıyor

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakalarında geri sayıma giren Karate Milli Takımı, sezonun üçüncü puan müsabakası için Dubai’de. Ay-yıldızlı ekip, 14-16 Şubat tarihleri arasında Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki ikinci etabında tatamiye çıkacak.

2020 sezonunu Şili ve Fransa’da açan Karate Milli Takımımız, sezonun üçüncü puan müsabakası için 14-16 Şubat tarihleri arasında Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki ikinci etabına ev sahipliği yapacak Dubai’de tatamiye çıkacak.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakaları için geri sayıma giren Ay-yıldızlı ekip, 85 ülkeden 571 sporcunun mücadele edeceği Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki ikinci etabında 11 erkek, 6 bayan sporcuyla ülkemizi temsil edecek.

Kota alacak 32 sporcunun belirleneceği ve 6 Nisan’da sona erecek olimpik sıralama öncesi kalan dört turnuvadan biri olan Dubai’de Milli karatecilerin alacakları her galibiyet, Tokyo 2020 yolunda büyük önem arz edecek.

TOKYO 2020’YE ÇOK YAKINLAR

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na karate branşında kota alacak ilk 32 isim, 6 Nisan’da sona erecek Olimpik puanlamanın ardından belli olacak. 8-10 Mayıs tarihlerinde ise Paris’te yapılacak Kalifikasyon Turnuvası ile 24 sporcu daha kota alacak.

2020 yılında altı kota turnuvasına çıkacak Karate Milli Takımı’nda sporcuların neredeyse büyük bir bölümü ilk 10 içerisinde kendine yer edinmiş durumda. Serap Özçelik Arapoğlu ve Uğur Aktaş olimpik sikletlerinde lider durumda bulunurken, Ali Sofuoğlu, Eray Şamdan ve Merve Çoban da üçüncü basamakta yer alıyor.

Paris’te ülkemizi temsil edecek Milli karateciler şöyle:

KADINLAR

Ferdi Kata: Dilara Eltemur

Kumite 50kg: Serap Özçelik Arapoğlu

Kumite 55kg: Tuba Yakan

Kumite 61kg: Merve Çoban

Kumite 68kg: Eda Eltemur

Kumite +68kg: Meltem Hocaoğlu Akyol

ERKEKLER

Ferdi Kata: Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir

Kumite 60kg: Eray Şamdan

Kumite 67kg: Burak Uygur, Ömer Abdurrahim Özer

Kumite 75kg: Erman Eltemur, Murat Öz, Eren Akkurt

Kumite 84kg: Uğur Aktaş

Kumite +84kg: Alparslan Yamanoğlu

Erkek Takım Kata: Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir

TURNUVA PROGRAMI (Türkiye saatine göre)

14 Şubat Cuma

(Elemeler)

08:00 – 18:45    Kadınlar Kata

Erkek Takım Kata

Erkekler Kumite 60, 67, 75kg

Kadınlar Kumite 50, 55kg

25 Ocak Cumartesi

(Elemeler)

08:00 – 18:30    Erkekler Kata

Kadınlar Takım Kata

Kadınlar Kumite 61, 68, +68kg

Erkekler Kumite 84, +84kg

26 Ocak Pazar

08:30 – 12:30      Bronz madalya maçları

13:30 – 15:30      Finaller

15:30 – 16:00      Madalya Töreni

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com