Buradasınız: Home » Güreş » Milli güreşçilerden 6 madalya  

Milli güreşçilerden 6 madalya  

Milli güreşçilerden 6 madalya   

Türkiye, Macaristan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nı 6 bronz madalyayla tamamladı.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Budapeşte’de düzenlenen şampiyona, grekoromen stil müsabakalarıyla sona erdi.

Şampiyonada kadınlar 53 kiloda Zeynep Yetgil, serbest stil 79 kiloda Ramazan Sarı ve 86 kiloda Osman Göçen, grekoromen stil 55 kiloda Ekrem Öztürk, 77 kiloda Serkan Akkoyun ve 130 kiloda Osman Yıldırım bronz madalya kazanan isimler oldu.

MUSA AYDIN “2019 YILININ SON ÖNEMLİ ŞANPİYONASI GERİDE KALDI”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı  Musa Aydın “2019 yılının son önemli şampiyonasını da tamamladık. Macaristan’dan  6 madalya ile dönüyoruz. Aslında madalya sayımız çok daha fazla olabilirdi. Ama talihsiz yenilgiler aldık. Altın madalya kazanamadan dönmekse bizleri üzdü.  Gerek büyükler dünya şampiyonası, gerekse de U23 dünya şampiyonasında bazı eksikliklerde göze çarptı. Türkiye’ye döner dönmez bu konuları masaya yatıracağız.“ dedi. Olimpiyatlar için uzun zamandır hazırlandıklarını belirten Musa Aydın “Bizim asıl hedefimiz 2020 Tokyo olimpiyatları. Önümüzde iki kalifikasyon turnuvaları var. Önce kotaları almak istiyoruz. Ama daha öncede belirttiğim gibi Güreş branşının hedefi kota almak değil Olimpiyatlarda yine ülkemizin en başarılı branşı olması. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.“ şeklinde konuştu.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com