Buradasınız: Home » Judo » Mikail ve Kayra yedincilik elde ettiler

Mikail ve Kayra yedincilik elde ettiler

Mikail ve Kayra yedincilik elde ettiler

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan kazandıran müsabakalar arasında yer alan Paris Grand Slam’de erkekler 90 kiloda Mikail Özerler ve kadınlar +78 kiloda Kayra Sayit yedinci oldular.

Paris Grand Slam müsabakalarının son gününde erkekler 90 kiloda Mikail Özerler ve kadınlar +78 kiloda Kayra Sayit yedinci oldular.

Sayit, ilk turda maç yapmadı. İkinci turda Kübalı Daile Ojeda’yı ipponla yendi. Üçüncü turda Kamerunlu H.V. Mballa Atangana’yı altın skorda waza-ari puanıyla yenerek çeyrek finale çıktı. Bu turda Belaruslu Maryna Slutskaya’ya altın skorda yenildi ve repesaja kaldı. Cezayirli Sonia Asselah’a yenilen judokamız sıkletinde yedincilikte kaldı.

90 kiloda Mikail Özerler, ilk turda Kırgız Faruch Bulekulov’u, ikinci maçında Mısırlı Ali Hazem’i ve üçüncü turda Hollandalı Jesper Smink’i altın skorda ipponla (3 shido) ile yendi. Judokamız, çeyrek finalde Azerbaycanlı Mammadali Mehdiyev’e yenildi ve repesaja kaldı. Fransız Axel Clerget’e ile yaptığı karşılaşmada da yenilen Albayrak yedinci oldu.

81 Kg’da Vedat Albayrak, 100 Kg’da Mert Şişmanlar il ve +100 Kg’da Cemal Erdoğan ikinci tur maçlarında rakiplerine yenildiler ve elendiler.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com