Buradasınız: Home » Judo » Mikail Özerler Avrupa Oyunları Şampiyonu  

Mikail Özerler Avrupa Oyunları Şampiyonu  

Mikail Özerler Avrupa Oyunları Şampiyonu   

Avrupa Oyunları’nın dördüncü gününde milli judocumuz Mikail Özerler 90 kiloda şampiyon olarak Türkiye adına Minsk 2019’un ilk altın madalyasını kazandı.

 Avrupa Oyunları’nın dördüncü gününde milli sporcularımız atıcılık, badminton, boks, judo ve okçuluk dallarında mücadele etti.

Milli judocumuz Mikail Özerler, ilk maçında Hollandalı rakibi JesperSmink’i altın skorda yenerek bir üst tura yükseldi. Sırp rakibi AleksandarKukolj’uipponla yenerek çeyrek finale çıkan sporcumuz Azeri rakibi MammadaliMehdiyev’i de altın skorla geçerek yarı finalde Rus KhusenKhalmuraev ile eşleşti. Dört dakikayı aşkın uzatma süresine sahne olan zorlu mücadeleyi galibiyetle tamamlayan Özerler finalde İsrail’den LiKochman ile eşleşti. Rakibini altın skorda mağlup eden sporcumuz Minsk 2019’daki ilk şampiyonluğumuzu kazandı.

Aynı sıklette Mert Şişmanlar, ilk maçında Sırp NemanjaMajdov’aipponla mağlup olarak elendi.

Kadınlar +78 kiloda Sebile Akbulut Alman JasminKuelbs’eipponla yenilerek elendi. Aynı sıklette Kayra Sayit Portekizli RocheleNunes’e kaybederek elendi.

Atıcılıkta karışık takım trap elemelerinde mücadele eden Safiye Sarıtürk ve Yavuz İlnam 5. Olarak madalya karşılaşmalarına kalamadılar.

Badmintoncularımız Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin çifti gruplarındaki ilk maçlarında Çekyalı rakiplerini 2-0 yendiler. Neslihan Yiğit ise ilk maçında Bulgar rakibi LindaZetchiri’yi 2-0 ile geçti.

Mete Gazoz İlk 16’da

Okçumuz Mete Gazoz İsveçli rakibi LudvigElofErlingFlink’i 6-0 yenerek ilk 16’ya kaldı.

Boksta son 16 turunda +91kg sporcumuz Mücahit İlyas GurgenHovhannisyan’a 3-2 yenilerek elendi. -57 kiloda Burcu Satı İtalyan AlessiaMesiano’ya 3-2 kaybederken günün son maçında -69 kiloda Necat Ekinci Ukraynalı rakibi YevheniiBarabanov’a 5-9 yenilerek Oyunlara veda etti.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com