Buradasınız: Home » Judo » Mihraç Akkuş ve Bilal Çiloğlu beşinci oldular

Mihraç Akkuş ve Bilal Çiloğlu beşinci oldular

Mihraç Akkuş ve Bilal Çiloğlu beşinci oldular

Paris Grand Slam müsabakalarının ilk gününde erkekler 60 kiloda Mihraç Akkuş ile 73 kiloda Bilal Çiloğlu, sıkletlerinde beşinci oldular.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan kazandıran müsabaka olan Paris Grand Slam’de erkekler 60 kiloda Mihraç Akkuş ve 73 kiloda Bilal Çiloğlu sıkletlerinde beşinci oldular.

60 kiloda Mihraç Akkuş, ilk maçını bay geçti. İkinci turda Fransız Luka Mkheidze’yi, üçüncü maçında Tunuslu Fraj Dhouibi’yi çeyrek finalde Kazak Gusman Kyrgyzbayev’i ipponla yenerek yarı finale yükseldi. Akkuş bu turda, Japon Ryuju Nagayama’ya yenildi. Judocumuz bronz madalya maçında Mogol Amartuvshin Dashdavaa’ya karşı müsabakayı kaybetti ve sıkletinde beşinci oldu.

73 kiloda Çiloğlu, ilk turu maç yapmadan geçti. İkinci turda Gambialı Faye Njie’yi ipponla, üçüncü turda Moldovalı Petru Pelivan’ı, dördüncü turda Macar Frigyes Sazbo’yu, çeyrek finalde Japon Masash Ebinuma’yı altın skorda ippon (3 shido) ile yenerek yarı finalist oldu. Japon Soichi Hashimoto’ya altın skorda yenilen Çiloğlu, bronz madalya için Özbek Khikmatillokh Turaev ile karşılaştı. Rakibine yenilen judocumuz beşincilikte kaldı.

Paris Grand Slam’de yarın; +78 Kg’da Kayra Sayit, 81 Kg’da Vedat Albayrak, 90 Kg’da Mikail Özerler, 100 Kg’da Mert Şişmanlar ve +100 Kg’da Cemal Erdoğan tatamiye çıkacaklar.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com