Buradasınız: Home » Atletizm » Krol Ligi, Ayvalık’ta sonuçlanıyor

Krol Ligi, Ayvalık’ta sonuçlanıyor

Krol Ligi, Ayvalık’ta sonuçlanıyor

Turkcell Türkiye Kros Ligi’nde şampiyonluk mücadelesinin son dönemeci Ayvalık’ta dönülecek. Ligde 29 Şubat Cumartesi günü yapılacak final etabıyla şampiyonlar belirlenecek.

Krosta U20 ve büyükler kategorisinde yapılan Turkcell Türkiye Kros Ligi mücadelesinde sona gelindi. İlk iki kademesi Mersin ve Kuşadası’nda yapılan ligin finali, 29 Şubat 2020 Cumartesi günü Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki Çamlık Mesire Alanı Parkuru’nda gerçekleştirilecek.

Yarışmalarda ilk iki kademeye kayıtlı 31 takım ve ferdi katılımcılarla birlikte yaklaşık 300 atlet yarışacak. Kros Ligi kapsamındaki U20 ve büyükler mücadelelerinin yanı sıra, Bölgesel Kros Ligi’nde başarılı olan takımların katıldığı U18 Kros Bayrak yarışı da yapılacak.

Kros Ligi’nde ilk iki kademe sonrasında büyük erkeklerde İstanbul BBSK, Ankara EGO Spor ve İstanbul Beştelsiz; büyük kadınlarda ise Kasımpaşa İstanbul BBSK ve Fenerbahçe ilk üçte yer alıyor. U20 kategorisinde ise erkeklerde Fenerbahçe, Darıca Belediyesi ve İstanbul BBSK, kadınlarda da Fenerbahçe, ENKA ve Erzurum Gençlik son yarışa ilk üç sırada giren ekipler konumunda…

SABAHATTİN TATAR’A ANMA

Yarışmalar sırasında Ayvalık ile özdeşleşen merhum milli takım antrenörlerinden Sabahattin Tatar için de bir anma düzenlenecek. Yıllarca yürüyüş milli takımında antrenör olarak görev yapan eski milli atletlerden Tatar, geçtiğimiz kasım ayında 55 yaşında geçirdiği beyin kanaması sonrasında vefat etmiş ve olay Türk atletizm camiasını derinden sarsmıştı. Sporculuğu da dahil olmak üzere yaklaşık 40 yılını yürüyüş branşına vakfeden Tatar, Ayvalık’ta bir çok organizasyonun yapılmasına önayak olmuştu.

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com