Buradasınız: Home » Karate » Karate şubesi faaliyetlerine başladı

Karate şubesi faaliyetlerine başladı

Karate şubesi faaliyetlerine başladı

 İkitellispor Kulüp Başkanı Abdulselam Ceyhan, şu anda sadece futbol ve karate branşlarında faaliyet gösteriyoruz, ilerleyen zamanlarda ekonomik durumumuzun değişmesi ve iyileşmesi durumunda diğer spor dallarına girmeyi de düşünüyoruz dedi.

Haber: Yılmaz Aktepe

40 Lisanslı sporcusu bulunan İkitelli spor 4’dan İkinci kademe antrenörü Bayram Sezer yönetiminde, hem psikolojik hem ruhsal yönden daha sağlıklı bir yaşam için Çocukları ve yetişkinleri karate sporuyla tanıştırmak istediklerini söyledi. Sezer, karate savunma bilinci kazandıran bir spor olduğunu belirterek, “5 yaş ve üzeri çocuklarımızı aktiviteler ve egzersizler ile motive edici, olumlu bir gelişim sunmak için çalıştırıyoruz. karate bay bayan herkesin yapabileceği insanın özgüven ve beden kabiliyetini artıran bir spordur. Hem psikolojik hem ruhsal yönden daha sağlıklı bir yaşam için insanları karate sporu ile tanıştırmak istiyoruz” dedi.

İkitelli spor Kulüp Başkanı Abdulselam Ceyhan şu anda imkânları kısıtlı olsa da hedeflerini büyük tutuyor. Ceyhan, hedeflerinin gençliği kötü alışkanlıklardan, kahvehane ve internet Cafe köşelerinden kurtarmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Gençlik maalesef zor durumda, uyuşturucu kullanan, alkol kullanan sayısı artmış, sigara kullanma yaşı düşmüş durumda. Gençlerimizi bu alışkanlıklardan kurtarmak için spor yapmak gerektiğini, bu şekilde onlara yararlı olabileceğimizi düşündük. Şu anda sadece Futbol ve karate branşlarında faaliyet gösteriyoruz, ilerleyen zamanlarda ekonomik durumumuzun değişmesi ve iyileşmesi durumunda diğer spor dallarına girmeyi de düşünüyoruz.”

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com