Buradasınız: Home » Karate » Karate camiasından Diyarbakırlı annelere destek    

Karate camiasından Diyarbakırlı annelere destek    

Karate camiasından Diyarbakırlı annelere destek      

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve Yönetim Kurulu üyeleri, çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ve 3 Eylül’den bu yana oturma eylemi yapan anneleri ziyaret ederek destek verdi.

Çocuklarını bölücü terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için oturma eylemi yapan annelere bir destek de karate camiasından geldi. Türkiye Karate Şampiyonası için Diyarbakır’da bulunan Federasyon Başkanı Esat Delihasan ile Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Özkaraaslan, Genel Sekreter Ali Bıldırcın, Karate Milli Takımlar Menajeri Hikmet Şaha ve bir grup sporcu, HDP il binası önünde evlatları için nöbet tutan aileleri ziyaret ederek desteklerini iletti.

Ailelerin direnişinin dünya için bir örnek teşkil ettiğini belirten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, bir an önce çocuklarına kavuşmalarını temenni ettiklerini söyledi.

Başkan Esat Delihasan, camia olarak Diyarbakırlı annelerin yanlarında olduklarını vurgulayarak, “Ümit ediyoruz ki bu annelerin, babaların burada gösterdiği direniş, sadece Türkiye’de değil dünyanın hiçbir yerindeki çocukların bu tür muameleyle muhatap olmaması için bir vesile olur. Umuyoruz ki çocuklarıyla sağlıklı şekilde kucaklaşırlar, evlat kokusunu yeniden alırlar. Kendi evlatlarımızın acısını hisseder gibi bu ailelerin duygularını hissederek buradayız” ifadelerini kullandı

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com