Buradasınız: Home » Diğer » Kadınlar güne değil spora gidiyor    

Kadınlar güne değil spora gidiyor    

Kadınlar güne değil spora gidiyor      

Şişli Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirdiği yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek Mecidiyeköy Gülbahar mahallesinde ücretsiz 9. spor tesisini hizmete açtı.

Yakın zaman önce Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Spor Salonu’nun açılışını gerçekleştiren Şişli Belediyesi, sağlıklı bir kent yaratmak amacıyla spor merkezlerinin sayısını hızla artırıyor. Özellikle kadınların spor yapabilmelerine ve sağlıklı yaşam bilinci kazanmalarına olanak sağlamak amacıyla açılan Şişli’nin 9. spor tesisi, kadınları spora davet ediyor.

Gülbağ Spor Salonu, hafta içi 09.00-16.30 saatleri arasında hizmet verecek. Spor merkezindekardiyo-kondisyon alanı, ağırlık alanı ile egzersiz ve esneklik için stüdyo grup alanları yer alıyor. Kardiyo hizmetlerinin yanı sıra, fitness, pilates ve yoga derslerinin verileceği salonda, uzman eğitmenlerce sağlıklı yaşam konulu seminerler, spor ve beslenme eğitimleri de düzenlenecek.

Spor salonu açılışında konuşan Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, belediye olarak spora verdikleri önemi ve özellikle kadınları spora davet etmelerinin amacını şu sözlerle ifade etti:

“Şişli Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla faaliyetlerimizi yürütüyor, bu amaçla vatandaşlarımızın her türlü hizmete erişimini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Söz konusu çalışmalarımızın arasında spora teşvik amaçlı hizmetlerimiz önemli bir yer tutuyor. Elbette ki tüm vatandaşlarımızın spora erişim olanaklarını artırmak görevimiz, bunun için pek çok proje hayata geçirdik ancak kadınlarımızın günlük rutininde sporun daha aktif bir şekilde yer alması gerektiğine inanıyorum. Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması’na baktığımızda da, Türkiye’de her 100 erkekten 20,5’inin, her 100 kadından ise 41’inin obez olduğunu görüyoruz. Yani obezite kadınlarda erkeklere göre 2 kat daha yüksek. Tam da bu sebepten dolayı,bilhassa ev hanımlarını spora gitmeye teşvik etmek gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple de Şişlimizdeki 9. spor salonunu kadınlara özel açtık. Komşularıyla evlerde buluşmak yerine spor merkezlerimize gelsinler, birlikte hem spor yapsınlar hem de sohbet etsinler.”

 

Please follow and like us:

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com

Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://spormeydani.org/kadinlar-gune-degil-spora-gidiyor">
Scroll to top
L köşe koltuk takımı