Buradasınız: Home » Atletizm » İstanbul’un tarihi atletizm pisti yeniden açılıyor  

İstanbul’un tarihi atletizm pisti yeniden açılıyor  

İstanbul’un tarihi atletizm pisti yeniden açılıyor   

İstanbul’da uzun süredir yenileme çalışmaları süren simge spor tesislerinden Burhan Felek Atletizm Stadı, 8 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak.

Yeniden hizmete girecek Burhan Felek Atletizm Stadı, uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak özelliklerde olacak. Uluslararası  Atletizm Federasyonu (İAF) standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pisti, 1800 metrekare kapalı atletizm salonunu barındıran tesiste, 2 bin 425 seyircili kapalı tribün de bulunuyor.

Bir spor kompleksi olma özelliğine sahip tesiste ayrıca, sporcu soyunma odaları, antrenör ve hakem odaları, temsilci odaları, idari odalar, toplantı ve eğitim odaları ile sporcu sağlığı ve gelişimi için sağlık odası, sauna ve masaj odaları yer alıyor.

Halter, fitness ve kondisyon salonlarının yanında engelli atletizm sporcuları için salon ve rehabilitasyon merkezi de bulunan tesiste, 268 metrekare karate salonu, 200 metrekare tekvando salonu, 236 metrekare judo salonu, 232 metrekare temel cimnastik salonu, 80 metrekare pilates, step ve aerobik salonu, 264 metrekare masa tenisi salonu, 120 metrekare bilardo, langırt ve dart salonu da yer alıyor. Tesiste ayrıca, sporcuların dinlenebileceği kitap-kahve salonu ile geleneksel çocuk oyunları ve zekâ oyun alanları bulunuyor.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com