Buradasınız: Home » Karate » İstanbul’da karate şöleni

İstanbul’da karate şöleni

İstanbul’da karate şöleni

Dünya Karate Şampiyonası’nın ardından en yoğun katılımlı organizasyonlar arasında yer alan Karate 1 A Serisi’nde sezonun ikinci etabı İstanbul’da yapılacak. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için kota puanı veren organizasyon 17-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ve 101 ülkeden 1813 sporcu mücadele edecek.

Dünya Karate Şampiyonası’nın ardından en yoğun katılımlı organizasyonlar arasında yer alan Karate 1 A Serisi’nde sezonun ikinci etabı, yarın İstanbul’da başlıyor.

Türkiye Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota puanı veren organizasyon, 17-19 Mayıs tarihlerinde 100’ü aşkın ülkeden 2 bine yakın sporcunun katılımıyla İstanbul WOW Hotel’de düzenlenecek.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 2011 yılından bu yana düzenlenen organizasyon, bu yıl en yüksek katılımın olduğu yıl olarak kayıtlara geçecek. Daha önce en yüksek katılımın olduğu 2017’deki İstanbul etabında, 86 ülkeden bin 282 sporcu mücadele etmişti.

Büyükler kategorisinde düzenlenecek organizasyonda kata ve kumite olmak üzere 12 ferdi, iki takım dalında madalya dağıtılacak.

Kadınlarda ferdi ve takım kata ile ferdi kumite 50, 55, 61, 68 ve +68 kiloda, erkeklerde ise ferdi ve takım kata ile ferdi kumite 60, 67, 75, 84, +84 kiloda müsabakalar yapılacak.

İlk 2 gün yapılacak eleme müsabakalarının ardından tüm madalya mücadeleleri, 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

Olimpik milli takım tam kadro
2020 Tokyo Olimpiyatları kamp kadrosunda yer alan milli takımın tam kadro yer alacağı müsabakalarda ayrıca, farklı kategorilerde ay-yıldızlı formayı giymiş sporcular da yarışma hakkına sahip olacak.

Olimpiyatlar için kota puanı veren organizasyonda dünya karatesinin yıldız isimleri de tatamiye çıkacak. Ev sahibi Türkiye’nin dışında Japonya, İtalya, Mısır, İspanya ve Fransa en kalabalık kafilelerle organizasyona katılıyor.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com