Buradasınız: Home » Güreş » “İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919” kitabının tanıtımı 3 Kasım’da yapıldı

“İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919” kitabının tanıtımı 3 Kasım’da yapıldı

“İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919”  kitabının tanıtımı 3 Kasım’da yapıldı

Sadettin Tantan’ın onursal başkanı olduğu İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nün tarihini anlatan “İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919” kitap tanıtımı 3 Kasım Cumartesi 16.00’da İstanbul Fatih’teki Kulüp binasında yapıldı.

Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Milli Takım Koordinatörü Ata Karataş, kitap hakkında şu bilgileri verdi. Karataş, kendisinin de çalışmalarında yer aldığı Türk güreşinin önemli kulüplerinden İstanbul Güreş İhtisas Kulübünün tarihinin anlatıldığı “İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919” adlı kitabın önemli bir eser olduğunu aktardı.

Güreşle ilgili kitabın fazla olmadığını dile getiren Karataş, “İstanbul Güreş İhtisas Kulübü 1919, 4 yıldır uğraştığımız, başta Sadettin Tantan Bey, değerli yazarlarımız Hamit Turhan, Mehmet Kılıç, Mehmet Tantan, Bedrettin Lügal’ın istişaresiyle oluştu. Her kulübün böyle bir eser ortaya çıkarması lazım. Amatör bir kulüp Türk güreşi için dimdik ayakta duruyor. Bu kitapla bir adım attık. İnşallah başka kitapların da devamı gelir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin en eski güreş kulübü olan İstanbul Güreş İhtisas Kulübü, gelecek yıl 100. kuruluş yılını geçirecek. Kitapta, kulübün tarihi, bünyesinde mücadele eden sporcular, Türk güreşine katkısı gibi birçok konu ele alınıyor.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com