Buradasınız: Home » TEKVANDO » İsmet Iraz kabri başında anıldı  

İsmet Iraz kabri başında anıldı  

İsmet Iraz kabri başında anıldı   

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, burada yaptığı açıklamada, Iraz’ın Türkiye’de Tekvandonun tanıtımına ve gelişimine öncülük ettiğine dikkati çekti. 

 Türk Tekvandosunun duayen ismi İsmet Iraz, vefatının 2. yıl dönümünde anıldı. İsmet Iraz için ilk anma kabri başında gerçekleştirildi. Karşıyaka Mezarlığındaki anma törenine, Iraz’ın ailesinin yanı sıra Devlet Eski Bakanı Ünal Erkan, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, eski olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Ahmet Ayık, eski takım arkadaşları ve sporcuları,Tekvando ve spor camiasından sevenleri, minik Tekvandocular ile gazeteciler katıldı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, burada yaptığı açıklamada, Iraz’ın Türkiye’de Tekvandonun tanıtımına ve gelişimine öncülük ettiğine dikkati çekti.  Şahin, Iraz’ın arkasında önemli eserler bıraktığını vurgulayarak, “Hüzünlü bir gün ama şu da var sevginin bir insanı öldükten sonra da nasıl yaşattığını görüyoruz. 20 yıl gibi beraber teknik adamlığında beraber olduk. Beraber üzüldük sevindik, Türk milletine hizmet ettik. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. Karşıyaka Mezarlığındaki anma töreninde Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com