Buradasınız: Home » Judo » Huysuz: “Bizim sporculuk dönemimizde bilimsel çalışma yoktu”

Huysuz: “Bizim sporculuk dönemimizde bilimsel çalışma yoktu”

Huysuz: “Bizim sporculuk dönemimizde bilimsel çalışma yoktu”

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen 5’inci Gelişim etkinliğine Türkiye judo federasyonu başkanı  Sezer Huysuz’un yanı sıra EJU hakem Üyesi Metin Özkan, MHK üyemiz ve Yenimahalle GS Müdürü Güven Kurt katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 5’inci Gelişim Etkinliğine katılan Federasyon Başkanı  Sezer Huysuz, EJU hakem Komisyon Üyesi Metin Özkan ve MHK üyesi ve Yenimahalle Gençlik Spor Müdürü Güven Kurt, öğrencilerle buluştu.

Judonun prensip ve felsefelerinin yanı sıra spor üzerine gençlerle söyleşide bulunan başkan Huysuz, “Ben judonun içinden yani sporculuktan başkanlığa gelen biriyim. Planlı çalışma, azim ile hedeflerinizi kovalayın” dedi. Huysuz, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşırken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sakatlık geçirdiğim bir dönemde zamanın başkanı beni kamptan kovdu. Bende o zaman başkan olacağıma dair kendime hedef belirledim. Bugün bu noktaya geldim. Yaşadığım bu olayı kimseye yaşatmamak için söz verdim ve bunu gerçekleştiriyorum. Bizim sporculuk dönemimizde bilimsel çalışma yoktu. Şimdi her türlü bilimsel desteklerden tüm judocularımızı yararlandırıyoruz. Spor, insanların özgüveninin gelişimine katkı sağlıyor. Spor hayatımızın her anında var. Bunun kültürünü oluşturmamız lazım. Kendimizi her zaman yenilemek durumundayız.”

EJU Hakem komisyonu üyesi Metin Özkan da öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Mesleğinizin gereğini en iyi şekilde yerine getirin. Artık günümüzde tek yabancı dil yeterli değil. İkincisini, üçüncüsünü hatta beşincisine kadar öğrenmeye çalışın. Judo hakemi olmak için, judo yapmış ve kahverengi kuşak sahibi olmanız gerekli. Spor daima sizlere kapıların açılmasında her zaman artı bir avantaj sağlayacaktır” dedi.

MHK üyesi ve Yenimahalle Gençlik Spor İlçe Müdürü Güven Kurt ise, judonun kendisine sağladığı etkili katkıları ifade ederek, “Judo kişilere sosyal kimlik kazandıran bir spor dalı. Disiplinli olmanızı, çevreye saygılı ve çalışmalarınıza motive edici bir etken sağlamaktadır. Bu bizim ailede bir gelenek haline geldi. Judoya ilgi duymanız halinde sizlere her türlü yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

Söyleşiye katılımları nedeniyle etkinlik yetkilileri, Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’a, EJU Hakem Komisyon üyesi Metin Özkan ve MHK üyemiz Güven Kurt’a plaket verdi ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

© 2011 Powered By atokyayinlari.com