Buradasınız: Home » Hentbol » Hentbolun altın kızları  

Hentbolun altın kızları  

Hentbolun altın kızları   

2019-2020 Sezonu Kadınlar Hentbol 2. Lig C grubunda mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kız Hentbol Takımı sezonunun ilk maçında Ordu Gençlerbirliği takımını 34-16’lık skorla mağlup etti.

 Haber: Hayati Akbaş

2019-2020 Sezonu Kadınlar Hentbol 2. Lig C grubunda mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kız Hentbol Takımı sezonunun ilk maçında Ordu Gençlerbirliği takımını 34-16’lık skorla mağlup etti. Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve takımın antrenörü Murat Ülker alınan galibiyetten sonra açıklamalarda bulunarak kendilerine destek verenlere teşekkür ederek, en büyük teşekkürün ise cefakâr taraftarlara yapılması gerektiğini söyledi.

Artvin Çoruh Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonunda oynanan 2. Hafta müsabakasında Ordu Gençlerbirliği takımı karşısında oynadığı etkili oyunla seyircisi desteğini arkasına alarak rakibi karşısında farklı galibiyete ulaştı. Takımımız Grubunda aldığı galibiyetle averajla ikinci sıraya yerleşti.

Ülker: Bu İlin Çocuklarına Sahip Çıkılınca Neler Yapacaklarımız Bir Maçta Bile Ortaya Çıkmıştır

Kazanılan galibiyet ve bundan sonra ki maçlarla ilgili açıklamalarda bulunan 7 Mart Spor Kulüp Başkanı ve Antrenörü Murat Ülker, bu ilin çocuklarına verilen desteğin karşılığının başarılarla sonuçlanacağının göstergesi ilk galibiyette bile belli olduğunu ifade etti. Murat Ülker, yaptığı açıklamada; “ Galibiyetten ve iyi oyundan dolayı çok mutluyum ayrıca seyirci desteği bizi çok mutlu etti, İl merkezinde uygun spor salonu olmadığı için müsabakalarımızı Çoruh Üniversitesi Spor  Salonunda oynamak zorundayız, şehir merkezine uzak olan spor salonu ulaşımın zor olmasına rağmen müsabakada tribünde yer alan seyircimize teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin 7 Mart Spor kadınlar 2. Lig takımının maçını değerlendiren Antrenör Murat Ülker, “14-15 yaş ortalaması olan bir takımız gençlerin tamamı Artvinlilerden oluşuyor yaşları küçük olmasından dolayı takımımıza 3 tecrübeli sporcu takviyesi yaptık, genç oyunculara ciddi destek oluyorlar, rakibimiz Ordu Gençlerbirliği takımı kaliteli bir takım ancak takımımız kendi evinde oynamanın avantajından yararlanarak çok rahat bir galibiyet aldık, bazı genç sporcularımız seyirci desteğinden maç içinde etkilendi. Kadın hentbol takımımızla 5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hedefimiz bu yıl play-off oynayıp 1. Lige yükselmektir” dedi.

Ülker: Destek Veren Herkese Teşekkür Ediyorum

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Takımın Antrenörü Murat Ülker, açıklamasının sonunda takımın lige katılmasında ve başarılı bir şekilde ilimizi temsil etmesinde kendilerine en başta destek veren taraftarlar başta olmak üzere destek veren herkese teşekkür etti. Ülker, teşekkür ettiği açıklama bölümünde; “Bu takımın lige katılması ve bu ligdeki bizim koşullarımızdan daha iyi koşullara sahip kulüplerle mücadele ediyor olması başta taraftarlarımız olmak üzere bizlere güvenen, ilimizin altın kızlarına destek verenler sayesinde olmuştur. Bu noktada bazı isimleri saymak istiyorum. Unuttuğum insanlar olabilir baştan özür dilemek istiyorum ama bu isimlerden bahsetmeyi kendime bir borç biliyorum. Takımımıza destek olan Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk’a, Artvin Milletvekili Sayın Erkan Balta’ya, Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan’a, Artvin Belediye Başkanı Sayın Demirhan Elçin’e, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fahri Acar’a, Orman Bölge Müdürümüz Sayın Mimar Sinan Özkaya’ya, İl Sağlık Müdürümüz Dr. İrfan Yıldırım, Artvin Hentbol İl Temsilcisi Egemen Çetin’e, Artvin’deki yerel ve ulusal basın temsilcilerimize, Esnaflarımızdan Artvin Hal’in işletmecisi Muammer Şahin, Öztürkler Lokantası işletmecisi Ömer Öztürk, Sönmez Lokantası’nın Sahibi Göksel Sönmez, Villa’da Apart Butik Otel İşletmecisi Serkan Kartal ve Vehbi Yılmaz’a ve Sporcularımızın kondisyon – kuvvet çalışmalarında yardımcı olan İXİR Spor Center sahipleri Osman ve Selçuk hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Yine bizlere büyük güç veren ve moral desteği sağlayan Artvin halkına teşekkürlerimizi bir borç biliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com