Buradasınız: Home » Boks » Güleren: “Türk boksu ayağa kalkmalı”        

Güleren: “Türk boksu ayağa kalkmalı”        

Güleren: “Türk boksu ayağa kalkmalı”         

Türk boksuna aileden gelen bir gelenekle yıllardır hizmet ettiğini söyleyen Türkiye Boks Federasyonu eski As Başkanı Mehmet Rıza Güleren, Türk boksu için hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız dedi.

Türk Boksunun ayağa kalkabilmesi için çağdaş, bilgili idareci ve antrenörlerin Türk boks ekolü yaratacak sistemlerin içinde olması gerektiğine değinen Güleren gelin hep birlikte hareket edelim. Buradan sizin aracılığınız ile sesleniyorum, bizler büyük bir aileyiz geriye dönüp bakmak kimseye bir fayda sağlamaz, zarar getirir. Türk boksunun kan kaybetmemesi lazım, kulüplerimize sahip çıkmalıyız genç sporcu kardeşlerimize destek olmalıyız. Bizler boksa gönül vermiş kişileriz, eski güzel günlerimize boksumuzu döndürmeliyiz ve olimpiyatlara aylar kala dargınlıkları bir tarafa bırakarak Türk boksunu ayağa kaldırmalıyız dedi.

Boks babadan kalan miras
Boksun babadan kalan bir miras olduğuna vurgu yapan Güleren ”1962 yılında lisanslı faal boks sporuna başladım.1975 Yılına kadar boksa devam ettim. 2010 Yılında İstanbul Boks il temciliği görevine başlayarak boks sporuna hizmet etmeye başladım. 2011 Yılında İstanbul Boks il temciliği ve aynı zamanda Türkiye Boks Federasyonu Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundum.2012 Yılında Londra Olimpiyat oyunlarından sonra Türkiye Boks Federasyonu As Başkanlık görevi yaptım. As Başkanlık görevim iki yıl yaptıktan sonra 2014 Yılında haklarının suiistimal edildiğini düşündüğüm iki sporcu ve üç Antrenör için istifa ettim. Boks sporu bize Babamızdan geçen bir spor kültürüdür. Ağabeyim Yurdakul Güleren elli yılını Boks sporuna adamış aktif sporculuğunun yan sıra Beşiktaş Kulübü ve Milli Takımlarda görev yapmıştır. Şuanda Milli takımlarda görev yapan Antrenörlerin çoğunda emeği vardır. Erdinç Güleren ise o da 40 yıl Beşiktaş kulübü ve milli takımlarında Antrenörlük yaparak Türk boksuna hizmetlerde bulunmuştur” dedi.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com