Buradasınız: Home » Futbol » Fikret Orman’ın mirası Abdullah Avcı !

Fikret Orman’ın mirası Abdullah Avcı !

Fikret Orman’ın mirası Abdullah Avcı !

Lig’te tel tel dökülen Beşiktaş, Türkiye Kupası’ndan da elendi. Vodafone Park’ta Kara Kartal, ikinci lig takımı Erzurumspor’a 3-2 yenildi. Eski Başkan Fikret Orman’ın mirası olan teknik direktör Abdullah Avcı’nın yetersizliği, Beşiktaş’ın her geçen gün biraz daha kötüye götürüyor.

Hatırlıyor musunuz, transfer döneminde Beşiktaş’ın o zamanki başkanı Fikret Orman, “Beşiktaş’ın en büyük transferi Abdullah Avcı’dır” demişti. Orman’ın bu sözlerini duyduğumda gerçekten şok geçirmiştim. Orman şaka mı yapmıştı ? Nasıl olur da Avcı, Şenol Güneş’ten sonra Beşiktaş’ın başına getirilirdi ? Böyle kötü bir teknik direktör tercihi olabilir miydi ? Acaba Fikret Orman Beşiktaş başkanlığını kaybedeceğini öngördüğü için mi, Avcı’yı Beşiktaş’ın başına getirmişti ? Bana göre, kesinlikle “Evet”… Orman’ın, “benden sonra gelecek Başkan’a, -Başkanlık günleri kabus olsun-“ düşüncesiyle Avcı’yı tercih ettiği iddia edilebilir…

Çiçeği burnundaki Başkan Ahmet Nur Çebi, bu kupa maçı rezaletinden sonra ne yapacak ? Avcı’nın görevine son vermeli mi ? Bana göre, “Hayır”. Neden mi ? Çünkü Avcı’yı kovduğunuzda, bu başarısız teknik direktöre ödeyeceğiniz milyonlarca tazminat olacak. Kulüp ciddi bir ekonomik kriz içindeyken, kovma tercihini doğru bulmuyorum. Tercihen Avcı’nın istifasını vermesi beklenmeli. Üst üste gelen kötü sonuçlar, Avcı’yı böyle bir davranışa itebilir, itmelidir.. Ancak teknik direktörler, tazminat almak için istifalarını verme konusunda bazen isteksiz davranıyorlar. O zaman ne yapılmalı ?

Avcı istifa etmediği sürece, kulüp Avcı’yı pasif bir göreve taşıyıp, istifa edene kadar bekleyebilir. Bu sürede Avcı’nın yerine yeni bir isim getirilebilir. Bu isim kim olabilir ?Bekleyip görmek lazım. Bugünkü maçta Avcı, öyle kötü bir 11 sahaya sürdü ki, bu tercihleriyle asla büyük bir kulübün teknik direktörü olamayacağını bir kere daha gözler önüne serdi. Deplasmanda kaybedilen 3-2’lik maçın rövanşına Beşiktaş’ın en iyi kadrosuyla çıkması gerekirdi. Çünkü ligte Kara Kartal’ın zirveye oynama şansı oldukça düşükken, sezonu kurtarmak için tek alternatif kupaydı. Ne var ki Avcı, bu gerçeği göremeyecek kadar yetersizdi.

Gelelim Avcı’nın bu akşamki oyuncu tercihlerine…Beşiktaş’a gol ve goller lazımken, elindeki en etkili golcü olan Burak’ı 62.dakikada sahaya sürmek ne kadar doğruydu? Tel tel dökülen Oğuzhan’ı 77 dakika sahada tutmak nasıl bir tercihti ?Skor 3-2 olmuşken, 77.dakikada Atiba’yı oyuna dahil etmek nasıl bir tercihti? Savunmanın en iyi ismi Vida’yı yedekte bekletmek nasıl bir tercihti ? Avcı’nın hem oyuncu tercihleri hem de oyun stratejisi asla büyük bir takım çalıştırmaya uygun değil. Takım dağınık, kötü oynuyor, oyuncular arasında uyum yok. Haftalardır yazıyorum, Beşiktaş’ın bu Avcı’yla başarıyı yakalaması mümkün değil. Gerçekten yazık oluyor Kara Kartal’a… Fikret Orman’ın mirası Avcı, Beşiktaş’ı kabusa sürüklüyor.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com