Buradasınız: Home » Futbol » DYO Usta Ligi Güney Anadolu Bölge finalisti belli oldu  

DYO Usta Ligi Güney Anadolu Bölge finalisti belli oldu  

DYO Usta Ligi Güney Anadolu Bölge finalisti belli oldu   

DYO’nun 3 yıl önce başlattığı ve geleneksel hale gelen “DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası” ön eleme maçlarının sonuna gelindi. Bölgeleri temsil edecek takımların belirlendiği maçların sonuncusu, Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü finalistini belirlemek için Adana’da oynandı.

 Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü temsil edecek takımın belirlendiği turnuvanın son maçı 4 Kasım Pazar günü Simeranya Halısaha’da yapıldı. 11:00’de forma teslim töreni ile başlayan maçlar 20’şer dakikadan iki devre oynandı.

İlk maç 12:00’de Dyotrafik ve Dinamik takımları arasında oynandı. 40 dakikanın sonunda maçı, Dinamik takımını 6-1’lik farkla mağlup eden Dyotrafik takımı kazandı ve finale adını yazdırdı.

Günün ikinci karşılaşması 13:00’de başladı. Hidroten ile Beşyıldız takımları arasında geçen kıran kırana mücadelenin kazananı, 4-1’lik skorla Beşyıldız takımı oldu.

GÜNEY ANADOLU’YU DYOTRAFİK TAKIMI TEMSİL EDECEK

Dyotrafik ve Beşyıldız takımları arasında oynanan, 15:30’da başlayan finalde takımlar yüksek performans gösterdi. Final maçını 10-0’lık farkla Dyotrafik takımı kazanarak Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü temsil etmeye hak kazandı. Ön eleme maçlarında attığı 10 golle Osman Göçmüş gol kralı oldu.

‘’DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası’’nda Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü temsil edecek olan Dyotrafik takımına kupayı, Güney Anadolu Bölge Müdürü Murat Ayalp takdim etti. Çekişmeli geçen final mücadelesinden sonra futbola gönül vermiş tüm ustalar, bölge şampiyonluklarını arkadaşları ile birlikte düzenlenen yemekte kutladılar.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU TEMMUZ’DA BELİRLENECEK

4 Kasım’da Adana’da sonlanan ön eleme maçlarından sonra belirlenen bölge finalistleri Türkiye Şampiyonası’na katılım vizesini aldılar. Temmuz ayında gerçekleşecek DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası ile şampiyon takım belli olacak.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com