Buradasınız: Home » Karate » Dünya Karate Şampiyonası İspanya’da başlıyor  

Dünya Karate Şampiyonası İspanya’da başlıyor  

Dünya Karate Şampiyonası İspanya’da başlıyor   

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda en yüksek kota puanını veren organizasyon olan 24. Dünya Karate Şampiyonası, 6 Kasım Salı günü İspanya’da başlıyor. Madrid kentindeki organizasyonda Karate Milli Takımımız tam kadro mücadele edecek.

Dünya Karate Federasyonu (WKF) tarafından iki yılda bir organize edilen Dünya Karate Şampiyonası, 6-11 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak. Karatenin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları programına girmesinin ardından düzenlenecek ilk organizasyon olan 24’üncü buluşmaya, Türkiye Karate Milli Takımı tam kadro katılım gösterecek.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota müsabakaları arasında yer alan ve en yüksek puanı verecek 24. Dünya Karate Şampiyonası’nda ülkemizi 11 erkek, 9 kadın sporcu temsil edecek.

Wizink Center’ın ev sahipliği yapacağı organizasyonda ferdi ve takım olmak üzere toplam 16 dalda madalya dağıtılacak.

İLK GÜN 6 TÜRK KARATECİ MÜCADELE EDECEK

6 Kasım Salı günü başlayacak şampiyonanın ilk gününde 6 Türk karateci elemelerde ter dökecek.

Ferdi kata dalında kadınlarda Dilara Eltemur, erkeklerde ise Ali Sofuoğlu yarışacak. Ferdi kumite dalında da erkekler 84 kiloda Uğur Aktaş, +84 kiloda Alparslan Yamanoğlu; kadınlar 68 kiloda Eda Eltemur ile +68 kiloda Yıldız Aras tatamiye çıkacak isimler olacak.

9 TÜRK HAKEMİ DE GÖREV YAPACAK

  1. Dünya Karate Şampiyonası, en fazla hakemin görev aldığı organizasyon olarak da kayıtlara geçerken, 9 Türk hakemi İspanya’da görev yapacak.

Madrid’e en fazla hakem gönderen ülkelerden olan Türkiye, Ahmet Şan, Uğur Kobaş, Pınar Güzel, Nizam Baran, Hüseyin Akdemir, Salih Süer, Cenab Türkeri, Mehmet Akif Gürbüz ve Hazım Özdemir tarafından temsil edilecek.

REKOR KATILIM

Karatenin Olimpiyat Oyunları programına girmesinin ardından düzenlenecek ilk Dünya Karate Şampiyonası, en yoğun katılımlı şampiyona olacak. Dünya Karate Federasyonu, şu ana kadar kayıt yaptıran 139 ülkeden 1200’ün üzerinde sporcunun rekor olduğunu açıkladı.

2016 Avusturya’da 110 ülkeden 1049 sporcu, 2014 Bremen’de 116 ülkeden 794 sporcu, 2012’de de 116 ülkeden 990 sporcu katılım göstermişti.

FİNALLER SPORTS TV’DEN YAYINLANACAK

6-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 24. Dünya Karate Şampiyonası’nın 10 ve 11 Kasım tarihlerinde yapılacak madalya müsabakaları, Sportstv’den Canlı yayınlanacak.

Dünya Karate Federasyonu ayrıca, bir ilki gerçekleştirerek eleme müsabakalarını da KarateWorld.TV’den canlı yayınlarla dönüşümlü olarak aktaracak.

  1. Dünya Karate Şampiyonası’nda mücadele edecek Türk karateciler:

ERKEKLER

Ferdi Kata                   Ali Sofuoğlu

Kumite 60kg               Eray Şamdan

Kumite 67kg               Burak Uygur

Kumite 75kg               Erman Eltemur

Kumite 84kg               Uğur Aktaş

Kumite +84kg             Alparslan Yamanoğlu

Takım Kata                Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran

Takım Kumite            Uğur Aktaş, Erman Eltemur, Burak Uygur, Alparslan Yamanoğlu, Rıdvan Kaptan, Samed Gök, Ömer Abdurrahim Özer 

KADINLAR

Ferdi Kata                   Dilara Eltemur

Kumite 50kg               Serap Özçelik Arapoğlu

Kumite 55kg               Tuba Yakan

Kumite 61kg               Merve Çoban

Kumite 68kg               Eda Eltemur

Kumite +68kg             Yıldız Aras

Takım Kata                Dilara Eltemur, Gizem Sofuoğlu, Rabia Küsmüş

Takım Kumite            Serap Özçelik Arapoğlu, Tuba Yakan, Merve Çoban, Meltem Hocaoğlu

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com