Buradasınız: Home » Atletizm » Doğanın kalbine koşuyoruz  

Doğanın kalbine koşuyoruz  

Doğanın kalbine koşuyoruz   

NG Sapanca Otel’in desteğiyle bu yıl 4’üncüsü gerçekleşecek Sapanca Ultra Maraton, yüzlerce yerli ve yabancı sporcunun katılımıyla adrenalini doruk noktasına çıkarmaya hazırlanıyor.

Sapanca’nın zengin doğası içerisinde, yeşilin binbir tonunu bir arada bulabileceğiniz bir atmosferde konumlanan NG Sapanca, spor tutkunları için huzuru ve adrenalini bir arada sunuyor.Takvimler 9 Haziran’ı gösterdiğinde Limitsensin işbirliği ile düzenlenecek ultra maratonda yüzlerce spor severler bir araya gelerek bu yıl 4’üncü kez düzenlenen uzun soluklu bir maratonun startını verecek. Maratonda çevre dostu spor tutkunlarını bu yıl ilk kez gerçekleşecek bir sürpriz de bekliyor…

Katılımcıların seviyesine göre, 9K, 35K ve 55K olmak üzere hazırlanan birbirinden farklı parkurlarda sporcular ter dökecek. “Koşmaya yeni başladım” diyenler, ilk kez patika yarışı deneyimleyecekler, göl manzaralı 9K’lık parkuru tercih ederken, orman manzarası eşliğinde güneşin kavurucu sıcağından uzakta gölgeliklerde koşmayı,buz gibi doğal kaynak suları içerek Soğucak Yaylasında dinlenmeyi tercih edenlerin parkuru ise 35K olacak. Gönlü zirvelerde olan her maratoncunun ise tekrar tekrar deneyimlemek istediği Sapanca Gölü’nden yola çıkarak, Altıoluk Yaylası’na ve Kartepe Zirveye çıkan 55K’lık zorlu bir parkur oluyor. Nefes kesen doğanın içerisinde spor dolu bir gün geçirmenin anaharı NG Sapanca Hotel’de…. Parkur tercihi ise sizde!

Çevreye duyarlı maraton

İsveç’te başlayan ve sosyal medya sayesinde dünyaya yayılan “Plogging”, “Koşarken çöp topla!” trendi bu yıl Sapanca Ultra Maraton’a katılan sporcuları bekleyen bir yenilik… Spor ve çevre hassasiyetini bir araya getiren uygulama çevreye duyarlılık ve farkındalık geliştirme amacıyla spor tutkunlarıyla buluşacak. Uygulama çerçevesinde koşu parkurlarında belirli aralıklarla çöp poşetleri konulacak. Sporcular ise önceden belirlenen noktalarda durarak çevrede bulunan atıkları toplayacak. 9 Haziran’da tüm Sapanca daha temiz bir dünyanın umuduyla koşacak.

 

 

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com